DZIAŁY

Przywracając ustawienia fabryczne, możesz go przez pomyłkę usunąć ważne dane z telefonu lub tabletu z Androidem. Jak przywrócić ustawienia fabryczne w Androidzie w bezpieczny sposób? Kiedy stosuje się takie rozwiązanie? Podpowiadamy!

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w Androidzie – co warto wiedzieć?

Przywracanie ustawień fabrycznych często jest nazywane inaczej „twardym resetem” urządzania. W trakcie tego procesu dochodzi do formatowania i wykasowania wszystkich danych z urządzenia, takich jak konta, ustawienia i zapisane pliki. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na twardy reset, przeanalizuj inne dostępne możliwości.

Jeśli chcesz odsprzedać komuś telefon, warto wykonać format, by nikt niepowołany nie wykorzystał zapisanych na urządzeniu danych. W przypadku gdy chcesz przywrócić sprawność telefonu i z niego korzystać dalej po formacie, zawsze pamiętaj o tym, by wykonać zapasową kopię cennych danych. W tym celu skopiuj zdjęcia, dokumenty, filmy i inne pliki na kartę pamięci microSD.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w Androidzie?

Zanim przystąpisz do resetu urządzenia, wyloguj się ze wszystkich kont, takich jak np. konto Google. Jak przywrócić ustawienia fabryczne w Androidzie? Musisz postąpić według poniższych kroków.

  • Opcja nr 1 – otwórz aplikację Ustawienia i znajdź opcję System, kliknij System, a następnie Zresetuj. Gdy urządzenie zażąda hasła zabezpieczającego lub PINu, wprowadź kod na klawiaturze.
  • Opcja nr 2 – w niektórych urządzeniach, zamiast wejść w system musisz wejść w zakładkę Kopia i kasowanie danych lub Kopia zapasowa i resetowanie, a następnie kliknąć w Ustawienia fabryczne i przycisk Resetuj. Gdy urządzenie zażąda hasła zabezpieczającego lub hasła PIN, wprowadź właściwy kod na klawiaturze.

Po wykonaniu resetu uruchom ponownie urządzenie i przywróć zapisane wcześniej dane z kopii zapasowej.

UWAGA: Jeśli z jakichś powodów nie masz dostępu do zakładki Ustawienia fabryczne lub nie potrafisz jej odnaleźć, sprawdź stronę pomocy technicznej producenta Twojego urządzenia.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak przywrócić ustawienia fabryczne w Androidzie i nie stracić danych?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak przywrócić ustawienia fabryczne w Androidzie i nie stracić danych?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.