DZIAŁY

Przyśpieszamy system Windows Vista! Sprawdź jakimi metodami.

Jak przyśpieszyć system Windows Vista

Często nasze komputery są maszynami wyposażonymi w dwu lub czterordzeniowe procesory. Przy starcie systemu Windows Vista nie ma to jednak większego znaczenie, gdyż domyślnie system ma włączone bootowanie tylko z pomocą jednego rdzenia. Jeżeli mamy komputer, który posiada więcej niż jeden procesor i chcemy, aby nasz system uruchamiał się szybciej, należy włączyć bootwanie systemu za pomocą wszystkich rdzeni.

W tym celu klikamy na Menu Start i przechodzimy do zakładki Uruchom. Wpisujemy komendę msconfig i naciskamy enter lub OK. W oknie, które nam się pokazało przechodzimy na zakładkę Rozruch | Opcje zaawansowane i zaznaczamy Liczba Procesorów, a następnie z listy poniżej wybieramy maksymalną dostępną wartość.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak przyśpieszyć system Windows Vista?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak przyśpieszyć system Windows Vista?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.