DZIAŁY

LinkedIn to świetne miejsce na promocję marki oraz narzędzie, dzięki któremu można zbudować profesjonalny wizerunek firmy. Z potencjału tego portalu mogą w szczególności skorzystać content managerowie. Jak promować firmę na LinkedIn?

Jak promować firmę na LinkedIn?

Badania dowiodły, że ilość czytelników eksperckich artykułów wciąż rośnie. Treści, które są merytoryczne, niosą przydatną wiedzę i cechują się ciekawą tematyką, są nie tylko chętnie czytane, ale też udostępniane. Biznes można promować także za pomocą portalu LinkedIn. Portal umożliwia dzielenie się z innymi użytkownikami ekspercką wiedzą, poprzez tworzenie wartościowego contentu. Jak promować firmę na LinkedIn? Oto kilka cennych porad!

Jak promować firmę na LinkedIn – 5 cennych porad

#1 Pisz ciekawie

Nie pisz nigdy na siłę, wyszukuj ciekawe tematy i buduj stopniowo content. Jeśli w danej chwili nie masz pomysłu na artykuł, poleć inny profesjonalny wpis. W analizach tego, co jest obecnie na topie, może pomóc narzędzie Google Trends. Wystarczy też zrobić sobie wirtualny spacer po branżowych forach, by dowiedzieć się, na jakie tematy najchętniej dyskutują Polacy.

W trakcie analizy dyskusji na forach warto odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Co wzbudza w konsumentach najwięcej emocji?
  • Z czym sobie nie radzą?
  • Jakie zagadnienie warto wyjaśnić, ponieważ dla wielu osób jest niejasne i szukają odpowiedzi w sieci?

#2 Urozmaicaj formę wpisów

Dane biznesowe są najbardziej przyswajalne, gdy towarzyszy im graficzna oprawa lub krótki materiał video. Dlatego warto urozmaicać artykuły – im więcej kreatywności włożysz w tworzenie wpisów, tym większe zainteresowanie wywołają one u odbiorców. Mała infografika podsumowująca artykuł może znacząco wpłynąć na odbiór Twojej publikacji!

#3 Informuj o nowościach

Informuj klientów o nowych produktach i usługach, przedstawiaj je za pomocą ciekawych historii. Zapoznaj czytelników z korzyściami, jakie niesie korzystanie z Twojej oferty. Przypomnij im także, jak wyglądał świat, zanim powstał Twój produkt i ile rzeczy staje się łatwiejszych, gdy skorzysta się z Twojego rozwiązania!

#4 Pytaj o opinie

Nie tylko publikuj recenzje nowych produktów, ale też pytaj o opinie. Zaangażuj odbiorców do działania, wybieraj takie tematy, wokół których może się rozpętać dyskusja.

#5 Planuj

Publikacje w mediach społecznościowych powinny być starannie planowane. Nie chodzi tu tylko o tematykę, ale też czas publikacji. Opublikowanie wpisu o 1 w nocy może zostać przeoczone przez Twoich klientów. Najlepsze godziny na publikowanie wpisów o tematyce branżowej i biznesowej to czas od rana do południa, przez cały tydzień roboczy.

A co zrobić jeżeli chcesz wypromować swoją stronę za pomocą WordPressa? Kliknij w ten link.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak promować firmę na LinkedIn – 5 cennych porad" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak promować firmę na LinkedIn – 5 cennych porad" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania