DZIAŁY

Mrówki to pożyteczne owady, ale czasem potrafią przysporzyć wiele problemów. Zwłaszcza jeśli postanawiają wprowadzić się do naszego domu! Co wtedy robić?

Na początek bez chemikaliów

Mrówki opanowały część Twojego domu. Widzisz je w kuchni, przy tarasie albo w jeszcze innym miescu. Zapewne znalazły sobie jakieś sprytne przejście, a Ty po dłuższej obserwacji wiesz jakie. Gdy poznasz już stałe trasy mrówek i widzisz, skąd przychodzą, możesz rozpocząć skuteczną walkę o swoje mieszkanie! Nim jednak sięgniesz po chemikalia, które w dużej ilości mogą zaszkodzić również Tobie oraz reszcie domowników, spróbuj pozbyć się nieproszonych gości w sposób naturalny.

Postaw na miętę. Mrówki nie znoszą jej zapachu. Kiedy tylko go poczują, od razu przenoszą się w gdzieś indziej. Krzaczek postawiony na ich trasie lub posadzony w ogrodzie powinien więc załatwić sprawę. Jeżeli nie masz gdzie postawić świeżej mięty, zawsze możesz wykorzystać tę z torebki do zaparzania herbaty. Wówczas rozsyp ją na trasie mrówek i problem z głowy!

Inny ekologiczny sposób na nowych lokatorów to ocet. Jego zapach jest dla mrówek równie paskudny co zapach mięty. Weź zwykły ocet 10% i skrop nim trasę, po której notorycznie chodzą owady. Możesz spodziewać się efektu już po jednym dniu, a przy okazji nikogo nie podtrujesz.

Możesz także zajrzeć do swojego składziku z przyprawami. Jeżeli masz w nim cynamon, majeranek, a może gdzieś w domu zawieruszyła Ci się lawenda, one również mogą pomóc w pozbyciu cię insektów. Działanie jest takie samo jak w przypadku pozostałych metod. Wystarczy rozsypać cynamon, majeranek lub lawendę w miejscach, gdzie mrówki chodzą najczęściej.

Kiedy ekologiczne sposoby zawodzą

Ani mięta, ani ocet nie zdały egzaminu? Jeżeli mimo ich wykorzystania, mrówki nadal panoszą się po Twoim domu jak u siebie, niestety czas na bardziej radykalne kroki. Nim jednak sięgniesz po specjalne preparaty, które są bardzo mocne i toksyczne, spróbuj wykorzystać np. ultradźwiękowy odstraszacz na mrówki. Będzie on emitował dźwięki niesłyszalne dla Ciebie, lecz sprawiające dyskomfort mrówkom. Urządzenie to jest bezpieczne i nie wyrządzi owadom większej krzywdy, tylko je przepędzi.

Jeżeli nawet odstraszacz nie działa, nie pozostaje Ci nic innego jak udać się do sklepu z chemią i zapytać o coś przeznaczonego wyłącznie na mrówki. Często jednak specjalne preparaty są mocno szkodliwe dla owadów. Ludzie też nie powinni ich długo wdychać, aby uniknąć zawrotów głowy, czy duszności. Ważne, żeby podczas rozpylania lub rozsypywania specyfiku, dobrze wywietrzyć pomieszczenie. Również jakiś czas od aplikacji chemii poczekaj, aż nieprzyjemna woń się rozrzedzi. Uważaj również na swoje zwierzęta domowe, którym preparaty mogą zaszkodzić! Najlepiej zabroń im wchodzenia do pomieszczenia, gdzie są chemikalia.

Spis treści
Dom

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak pozbyć się mrówek faraona?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak pozbyć się mrówek faraona?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania