Biznes
Czytany poradnik
Jak otworzyć swój biznes internetowy dla mam i ich dzieci?
0

Jak otworzyć swój biznes internetowy dla mam i ich dzieci?

AUTOR:  Porady.org14 lutego 2020

Wiele kobiet marzy o prowadzeniu własnego sklepu internetowego. Ma swój pomysł, przemyślenia, a nawet pierwsze towary na oku. Strach przed nowym skutecznie wstrzymuje je przed działaniem. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć, zanim zarejestrujesz domenę i wystartujesz ze sprzedażą online.

Wybierz asortyment, którym będziesz handlować

Każdy towar ma swoją specyfikę przechowywania i wysyłki. Produkty spożywcze i kosmetyki dla dzieci wymagają od Ciebie pilnowania dat przydatności do użycia oraz przechowywania w określonej temperaturze. Artykuły odzieżowe (m.in. sukienka dla dziewczynki) wymagają z kolei dokładnego podania wymiarów oraz określenia polityki zwrotów. Produkty dla dzieci mają tę zaletę, że stosunkowo łatwo się je przechowuje i bezproblemowo wysyła, jednak z racji różnych rozmiarówek wymagają dokładnego opisania. Rozsądnie do tego tematu podszedł popularny sklep internetowy https://www.51015kids.eu/.

Przyjrzyj się potrzebom użytkowniczek (swoich przyszłych klientek)

Wybierając asortyment do swojego sklepu, powinnaś kierować się przede wszystkim potrzebami swoich użytkowniczek. W końcu to im i ich dzieciom mają służyć sprzedawane przez Ciebie produkty. Dlatego bądź aktywna na grupach dla mam, śledź ich zapytania, potrzeby i uwagi, a następnie zastanów się, w jaki sposób możesz najlepiej sprostać ich oczekiwaniom.

Trzymaj rękę na pulsie!

Trendy w branży dziecięcej zmieniają się z sezonu na sezon. Jeśli chcesz zaproponować swoim klientkom towary najlepszej jakości, śledź nowinki, bierz udział w targach branżowych, przeglądaj profile na Instagramie producentów, aby nie przegapić żadnych nowości. Na przykład wśród nowości odzieżowych dla dziewczynek pojawiają się karnawałowe propozycje, wśród których znajduje się m.in. sukienka dla dziewczynki z dwustronnymi cekinami. Tego typu modele w tym roku biją rekordy popularności.

Wybierz wygodną i nowoczesną platformę sklepową

Możesz zdecydować się na zlecenie napisania kodu sklepu online od podstaw lub na wybór gotowego rozwiązania e-commerce. Ważny jest minimalizm i wysoka czytelność oraz responsywność. Wiele klientek przegląda oferty sklepów bezpośrednio na ekranie smartfona, dlatego zadbaj o wysoką jakość zdjęć produktowych, dobre opisy i dokładne parametry. Świetnie sprawdzają się również grafiki sugerujące kontekst użycia, które nie tylko zachęcają do zakupu, ale i ułatwiają decyzję, czy dany produkt faktycznie się przyda.

Wybierz nazwę sklepu internetowego i zarezerwuj domenę

Ważny jest również dobór domeny i nazwy sklepu. O ile domena powinna być raczej prosta i dla wszystkich zrozumiała, o tyle nazwa sklepu może być nieco bardziej skomplikowana. Istotne, żeby nawiązywała do branży dziecięcej, której przecież dotyczy.

Pamiętaj, że prowadzenie własnego biznesu online wymaga cierpliwości i determinacji. Jednak gdy dasz się poznać klientom z dobrej strony, kolejne rekomendacje ze strony mam przyjdą do Ciebie same. Powodzenia!

Poradnik sponsorowany

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze