DZIAŁY

Zaczynasz nową pracę w zdalnym formacie lub próbujesz dostosować się do nowych norm? Ten poradnik pomoże ci nie oszaleć w trakcie lockdownu!

Pozostań w kontakcie

Częsta komunikacja z ludźmi, którzy wiedzą, nad czym pracujesz, jest koniecznością. Korzystaj z rozmów wideo przez Skype lub Google Talk i rozmawiaj ze współpracownikami ze swojego zespołu na Slacku. Możesz śledzić współpracowników w mediach społecznościowych i rozmawiać z nimi nie tylko o pracy, ale także o swoich zainteresowaniach. Ustaw swoje zadania w Basecamp, skomentuj je i oznacz jako rozwiązane, aby wszyscy inni byli na bieżąco. Pamiętaj, że nadmierna komunikacja i skrupulatność przyniosą korzyści Twojemu pracodawcy i Tobie. Bądź otwarty i godny zaufania! Nie bój się od czasu do czasu opowiedzieć jakiś dowcip!

Bądź aktywny

Ćwicz dużo! Obudź się i porozciągaj się, aby poprawić metabolizm i poczuć naturalną dawkę energii. Ćwiczenia rano są również korzystne dla zdrowia psychicznego i fizycznego – pomogą Ci zachować koncentrację w pracy. Pamiętaj, aby od czasu do czasu się poruszać i wstawać od biurka, aby zrekompensować fakt, że nie idziesz już do pracy ani na lunch.

Ubierz się!

Częstym błędem, jaki można popełnić na początku swojej przygody z pracą zdalną, jest pozostanie w piżamie do popołudnia – pod żadnym pozorem nie rób tego! Pamiętaj, aby ubierać się tak, jak byś wychodził. Ubieranie się tak, może naprawdę ożywić – stwarza pozytywną dla produktywności atmosferę, a jeśli nosisz elegancką koszulę lub spódnicę, nie będziesz mieć ochoty leżeć na kanapie z laptopem.

Dostarcz wyniki

Ponieważ Twój pracodawca i współpracownicy nie widzą, że faktycznie pracujesz – staraj się zapewnić spójne wyniki. Skoncentruj się na załatwianiu spraw i przedstawianiu widocznych efektów swojej pracy. Niezastąpionym narzędziem, które Ci w tym pomoże, będzie Basecamp, w którym możesz zaplanować każde zadanie i omówić je ze współpracownikami.

Miej dedykowane miejsce do pracy

Nie pracuj z łóżka. Nie pracuj z kanapy. Jeśli to jedyne dostępne opcje, nie ma sprawy! Po prostu spróbuj znaleźć pobliski stolik kawowy, który będzie służył jako biurko lub cokolwiek, co sprawi, że Twój laptop nie znajdzie się na kolanach przez większość dnia. Chodzi o to, aby jasno określić część domu, w której odbywa się praca. To sprawia, że jest bardziej prawdopodobne, że naprawdę wykonasz swoje zadania. Pamiętaj, że kiedy pracujesz w domu, zawsze jesteś w domu – ale też zawsze jesteś w pracy. Za wszelką cenę powinieneś unikać przekształcania całego domu lub mieszkania w amorficzną przestrzeń, w której zawsze jesteś na zegarze, ale też nie. Niezależnie od konfiguracji, utrzymuj ją w porządku lub przynajmniej na tyle, na ile w porównywalnej przestrzeni biurowej.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak nie zwariować pracując z domu?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak nie zwariować pracując z domu?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania