DZIAŁY

Każdy miał czasem szkoły po dziurki w nosie i najzwyczajniej w świecie nie chciał do niej iść. Marzy Ci się przerwa od nauki a do weekendu jeszcze daleko? Jesteś zmęczony, chcesz ominąć kartkówkę albo po prostu nudną lekcję historii? Podpowiadam jak nie iść do szkoły!

Jak nie iść do szkoły? Choroba

Wiadomo, że udawanie choroby to jeden z najskuteczniejszych sposobów na opuszczenie zajęć w szkole. Dolegliwości jest wiele – wybierz to, co najłatwiej będzie Ci odgrywać. Możesz postawić na zatrucie pokarmowe i najlepiej już wieczór wcześniej narzekać na bóle brzucha. W nocy krąż między sypialnią, a łazienką – rodzice pomyślą, że masz problem z żołądkiem. Możesz też obudzić któreś z nich i poprosić o zaparzenie mięty i ciepły kompres. Po nieprzespanej nocy z pewnością pozwolą Ci zostać w domu, aby odpocząć i nadrobić brak snu. Popularną dolegliwością jest także klasyczne przeziębienie. Pokaszluj, staraj się mówić przez nos i co jakiś czas wychodź z pokoju, żeby go wysmarkać. Zrezygnuj z tego, co zwykle robisz w wolnym czasie i zachowuj się tak, jakbyś był całkiem wyzbyty z energii. Gdy tylko rodzice wręczą Ci termometr, poproś o przyniesienie czegoś z drugiego pokoju, a wtedy mocno pocieraj palcami czubek urządzenia, a wcześniej nagrzej się pod kołdrą, ciepło ubrany. Nawet niewiele podniesiona temperatura wzbudzi troskę rodziców, którzy pozwolą Ci zostać w domu.

Jak nie iść do szkoły? Wagary

Klasycznym sposobem na ominięcie dnia lub konkretnych lekcji w szkole są wagary. Wyjdź z domu dokładnie tak jak zwykle i zachowuj się naturalnie. Spakuj plecak i drugie śniadanie, pożegnaj się z rodzicami i wyrusz w stronę szkoły. Następnie możesz wybrać się do kina, parku, lub gdziekolwiek gdzie nie natkniesz się na rodziców, lub ich znajomych. Możesz także wrócić do domu, gdy tylko opuszczą go rodzice, pod warunkiem, że nie kończą oni pracy wcześniej, niż Ty dnia w szkole. Ważne jest, aby nadrobić opuszczone zajęcia i dowiedzieć się, co jest zadane na kolejny dzień. Pójście na wagary to jednak sposób, który może narobić Ci kłopotów. Rodzice nie usprawiedliwią Ci nieobecności w dniu, w którym powinieneś być przecież w szkole…

Jak nie iść do szkoły? Szczera rozmowa

Czasem najprostszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa. Przedstaw rodzicom argumenty. Może jesteś zmęczony natłokiem sprawdzianów, zapomniałeś o jutrzejszej kartkówce lub chcesz nadrobić czytanie lektury? Postaw sprawę jasno i obiecaj dobrze wykorzystać wolny czas. Jest szansa, że rodzice docenią Twoją szczerość i pójdą Ci na rękę, zwłaszcza że przecież sami chodzili do szkoły. Jest to jednak sposób tylko dla tych, którzy zwykle przykładają się do nauki i omijanie zajęć w szkole nie jest dla nich codziennością!

Jak nie iść do szkoły? O tym pamiętaj!

Gdy postanowisz skorzystać z którejś z moich rad pamiętaj, by zachować konsekwencję w działaniu. Udajesz chorego? Rób to przynajmniej do końca dnia, nie tylko do momentu, w którym rodzice pozwolą Ci zostać w łóżku. Jeśli wracasz do domu niby to ze szkoły, nie zapomnij wspomnieć o tym, co wydarzyło się tego dnia na lekcjach i zachowuj się tak, jakbyś spędził na nauce cały dzień. Jeśli rodzicom powiesz natomiast, że wolego potrzebujesz na doczytanie lektury – czytaj ją, albo rodzice nigdy więcej nie pójdą Ci na rękę.

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak nie iść do szkoły?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak nie iść do szkoły?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania