DZIAŁY

Korzystanie z hotspot osobisty na iPhone jest bardzo proste, ale czasami opcja jego włączenia znika nam z smartfona. Dzieje się tak zazwyczaj po aktualizacji systemu Apple. Jeśli Twój hotspot osobisty na iPhone zniknął, w tym poradniku napewno znajdziesz sposób na jego naprawienie.

Znikający hotspot osobisty na iPhone – jak to naprawić?

Jeżeli widzisz, że na Twoim telefonie komórkowym nie masz opcji włączenia hotspot’a, bo po prostu wyparowała to poniższe wskazówki mogą Ci pomóc w jej przywróceniu.

  1. Spróbuj wyłączyć i włączyć dane komórkowe. „Zresetowanie” połączenia danych może przywrócić brakującego hotspot’a, choć pomaga to w niewielu przypadkach.
  2. Jeśli nie widzisz hotspot’a w ustawieniach iPhone czasami jego opcja włączenia znajduje się gdzieś indziej. Wchodząc w „Sieć komórkowa” bardzo prawdopodobne, że znajdziesz tam właśnie hotspot osobisty. Przesuń suwak tak, aby pojawił się kolor zielony i wróć do głównej strony ekranu „Ustawienia”. Po tej czynności opcja hotspota powinna pojawić się pod zakładką „Sieć komórkowa”.
  3. Uruchom ponownie swojego iPhon’a. Ponowne włączenie urządzenia może pomóc z rozwiązaniem znikającego hotspot osobisty na iPhone. Zaznaczamy jednak, że nie jest to gwarancja to jego pojawienie się. By wyłączyć telefon przyciśnij jednocześnie górny przycisk głośności oraz przycisk boczny po prawej stronie. Powinna pojawić się opcja wyłączenia iPhona.
  4. Zaktualizuj ustawienia swojego operatora. Dość rzadko, ale jednak… operator wydaje aktualizacje ustawień, które są istotne w kwestii działania telefonu z siecią. Nieaktualna wersja ustawień operatora może być powiązana z brakiem osobistego hotspot’a.
  5. Sprawdź APN, który znajdziesz wchodząc w „Ustawienia” > „Sieć komórkowa” > „Sieć komórkowa danych”. Jeśli w bloku o nazwie „Hotspot osobisty” widzisz dziwne dane może to być winowajcą znikającego hotspot’a. Poniżej znajdziesz opcję, która wyzeruje ustawienia do fabrycznych.
  6. Przywróć kopię zapasową. Jeśli nic nie pomaga w rozwiązaniu problemu z hotspot osobisty na iPhone możesz wykonać przywrócenie kopii zapasowej. Jednak pamiętaj, że podejmując ten krok usuwasz wszystkie dotychczasowe dane oraz wszystkie swoje ustawienia telefonu do wersji wcześniejszej. Zalecamy, więc najpierw zrobienie kopii, aby móc wrócić do tego co było, w przypadku nierozwiązania w taki sposób problemu.

Ostatnim krokiem, który możesz podjąć to skontaktowanie się z Apple bądź udanie się do stacjonarnego salonu sprzedażowego. To jedyne wyjście, gdy wszystkie powyższe wskazówki zawiodą. Być może jest to problem, który będzie wymagał pomocy od specjalistów.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak naprawić znikający hotspot osobisty na iPhone" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak naprawić znikający hotspot osobisty na iPhone" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania