DZIAŁY

Pierogi to typowo polskie danie, które pewnie większości z nas kojarzy się z dzieciństwem. Ich przygotowanie zajmuje sporo czasu, dlatego, gdy już je robimy, wychodzi ich bardzo dużo. Jak mrozić pierogi, które zostały? Istnieje na to kilka sposobów.

Jak mrozić pierogi

Co zrobić, gdy w czasie zimy najdzie nas ochota na pierogi z owocami? Teraz jest na to sposób, wystarczy zamrozić pierogi, które zrobimy w lecie, a w trakcie mroźnego wieczoru wyciągnąć je i ugotować jak te świeże. Ten sam sposób można wykorzystać latem, gdy najdzie nas ochota na pierogi z kapustą lub uszka, które przygotowaliśmy na święta.

Obgotowane

Po przyrządzeniu pierogów wkładamy je do wrzącej wody na kilka sekund, a następnie wyciągamy i układamy jeden obok drugiego na tacy lub stolnicy. Czekamy, aż całkowicie wyschną, przekładając je z jednej strony na drugą, a wtedy pakujemy do woreczków i wkładamy do zamrażarki. Gdy najdzie nas ochota na nasze pierogi, wystarczy je wyciągnąć i ugotować tak jak gotujemy te świeżo zrobione.

Surowe

Jeśli nie chcemy gotować naszych pierogów, wystarczy obsypać stolnicę mąką, a następnie poukładać na niej pierogi i włożyć do zamrażarki po ich zamrożeniu, wkładamy je do woreczków i znów włożyć do zamrażarki. Tak przygotowane pierogi nie powinny się posklejać.

Gotowane

Jak zamrozić pierogi, które już ugotowaliśmy? Wystarczy je wystudzić, a następnie wyłożyć na tacy tak, aby się nie stykały, posmarować masłem i wstawić do zamrożenia, następnie przesypać do woreczków i z powrotem wstawić do zamrażalnika. Posmarowanie masłem, sprawi, że nasze pierogi się nie skleją.

Sklejanie

Pierogi mają to do siebie, że lubią się sklejać, niestety skutkuje to ich rozwarstwieniem podczas gotowania. Jak zamrozić pierogi, żeby się nie posklejały? Ważne jest, aby każdy miał swoje miejsce i nie dotykał drugiego pieroga, przed mrożeniem dobrze jest posmarować je jakimś tłuszczem to też, zapobiegnie sklejeniu. Jeśli mrozimy ugotowane pierogi, można wstawić je na chwilę pod zimną wodę, tak jak to się robi z makaronem, żeby się nie sklejał. Po włożeniu pierogów do zamrażarki możemy po pierwszej godzinie je wyciągnąć i podrzucić, aby się przemieszały. Te sposoby powinny pomóc w mrożeniu pierogów, a także zmniejszyć ryzyko ich sklejenia. Teraz możemy cieszyć się ich pysznym smakiem przez cały rok!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak mrozić pierogi" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak mrozić pierogi" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.