DZIAŁY

Pieczarki to jedyny tak naprawdę rodzaj grzyba, który uwielbiają wszyscy. Nie tylko z powodu ich dostępności, ale również ich zastosowania w przeróżnych daniach. Wyobrażasz sobie tosty bez pieczarek? To nie było by już to samo. Dlatego w tym artykule dowiesz się jak mrozić  pieczarki, aby zawsze mieć je pod ręka,gdy nie było czasu na zakup świeżych.

Mrożenie pieczarek – etap pierwszy czyszczenie

Zanim zamrozimy pieczarki najpierw trzeba je oczyścić i sprawdzić czy nie ma pleśni. Do oczyszczenia potrzebny będzie nam mały nóżyk, którym usuniemy z pieczarki pierwszą warstwę z kawałkami ziemi. Tak przygotowany grzyb można zacząć mrozić.

Czy zawsze trzeba kroić pieczarki do mrożenia? – etap drugi

Zależy to od ich przyszłego zastosowania w daniu. Jeśli chcemy użyć ich do sosu czy wspomnianych wcześniej tostów warto je pokroić w plastry bądź paski. Nie trzeba będzie wtedy czekać na ich rozmrożenie i pokrojenie, a od razu trafią do przygotowywanej potrawy. Pieczarki, które są dorodniejsze wielkością zdecydowanie lepiej zamrozić w mniejszych częściach. Dlaczego? Szybciej zostaną zamrożone. 

Co zrobić, aby pieczarki nie skleiły się podczas mrożenia? – etap trzeci

Oczyszczone i pokrojone pieczarki zanim trafią do plastikowych opakowań trzeba porozdzielać na małe porcje. Najpierw poszczególne części kładziemy na blachę tak, aby nie były posklejane i wkładamy do zamrażarki na jeden dzień. Po 24 godzinach tak zamrożone pieczarki wkładamy do foliowych woreczków i ponownie wrzucamy do mrożenia. Dzięki takiemu przygotowaniu będziemy mogli w każdej chwili użyć odpowiedniej ilości grzybów. 

Uwaga! Jeśli zależy Ci na ładnym kolorze zamrożonych pieczarek to nie zapominaj o ich blanszowaniu przed pierwszym etapem mrożenia. Wystarczy pieczarki obgotować we wrzącej wodzie przez około minutę, a następnie po wylaniu wrzątku wrzucić pod zimny strumień wody. Na koniec zostawić je tylko do odsączenia większej ilości wody. 

Zamrażanie pieczarek a ich rozmrażanie przed użyciem

Jeśli zastanawiasz się czy mrożone pieczarki trzeba rozmrażać przed podaniem ich do przygotowywanego dania odpowiedz brzmi wcale nie. Pieczarki wyjęte prosto z zamrażalnika można dodać od razu do smażenia, gotowania czy duszenia. 

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak mrozić pieczarki" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak mrozić pieczarki" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.