DZIAŁY

Kiedy mieszkasz w małym mieszkaniu w mieście, grillowanie może być dla ciebie poważnym problemem. Dym i ogień w budynku mieszkalnym są nie do pomyślenia (i niebezpieczne – oczywiście, jeśli nie korzystasz z grilla elektrycznego). Ale nawet w mieście można cieszyć się przyjemnościami, które niesie za sobą grill.

Jeśli nie masz możliwości zorganizowania grilla obok domu, a wyjeżdżać za miasto nie masz ochoty, to warto zwrócić uwagę na alternatywne sposoby, które pomogą uzyskać efekt grilla bez rozpalania ognia. Wiedząc o tych 8 metodach, będziesz jeść tak, jak z grilla, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Oliwa z oliwek i anchois

Rozwiązaniem na brak dymnego smaku mogą być niektóre składniki, na przykład jak w burgerze Black Jack. Ten soczysty hamburger dostaje swój zapach w połączeniu z oliwą z oliwek i anchois. Połączenie smaków może oszukać nawet doświadczonego miłośnika grillowania, ze względu na czystą obecność subtelnego, dymnego smaku, który pojawia się, gdy składniki zaczynają współgrać.

Kminek i przyprawy

Delikatna baranina z przyprawami i kminek – główna przyprawa do tego rodzaju mięsa nabiera takiego smaku i aromatu, że nawet nie myślisz, jak to mięso zostało ugotowane – w ogniu lub w konwencjonalnym piekarniku. Za pomocą tego zestawu można uzyskać doskonały smak bez używania węgla i otwartego ognia.

Bułeczki grill

W przypadku hamburgerów można łatwo dodać niewielki aromat ognia do bukietu smaków po prostu przez smażenie bułek na patelni lub w piekarniku. Lekko spalone na brzegach, bułki będą miały ten wyjątkowy smak chleba z grilla, który zostanie zachowany w produkcie końcowym i stanie się doskonałym akcentem smakowym.

Tajski styl

Słodko solona marynata na piersi z kurczaka to świetny sposób na uniknięcie gotowania na ogniu. Taki zestaw smakowy to także znakomity sposób na kurczaka w stylu tajskim. A jeśli pieczesz takie piersi na karbowanej patelni smak będzie identyczny z tym z grilla!

Patelnia do steków

Ogólnie rzecz biorąc jeśli uważasz się za miłośnika kultury steków, prawdopodobnie masz już taką patelnię. Jeśli nie – wiedz, że jest to najpewniejszy sposób symulacji grilla we własnej kuchni.

Letnie zioła

Siekanie na poduszce świeżych ziół i zieleni to kolejny sposób przyrządzania dania w kuchni, które nie będzie się różnić od smażonego na grillu.

Ruszt w piekarniku

Mięso, warzywa, ryby na ruszcie zainstalowanym w piekarniku będą zupełnie inne niż te same produkty gotowane na zwykłej blasze do pieczenia. Z uwagi na to, że gotowanie rozłoży się równomiernie ze wszystkich stron, takie potrawy będą o wiele bardziej soczyste. Ruszt jest w zestawie wraz z dowolnym piekarnikiem. Co najważniejsze – nie zapomnij postawić na dole pojemnika na tłuszcz.

Slow Cooking

Zapachu dymu z mięsa możesz się nie doczekać, natomiast wynagrodzi to delikatność produktu i jakości jedzenia.

Teraz już wiesz, że nie trzeba obowiązkowo mieć grill, żeby grillować. Wystarczy trochę sprytu i chęci, żeby zorganizować grill bez wychodzenia z domu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak grillować bez grilla" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak grillować bez grilla" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.