DZIAŁY

Czystość w miejscu pracy powinna być priorytetem. Klient, który zobaczy, że w lokalu jest brudno, może od razu doznać negatywnych odczuć w stosunku do samej firmy, a co za tym idzie na zawsze zrezygnować z zakupów. Nie narażaj się na straty tylko już teraz zadbaj o czystość w firmie!

Podłoga

Element, który jest najbardziej narażony na zabrudzenia. Zmiany pór roku, błoto, deszcz, sprzyjają powstawaniu plam. Wybierz taką podłogę, którą łatwo będzie wyczyścić. Dywany są raczej trudnym przeciwnikiem, jeśli chodzi o sprzątanie, poza tym gromadzi się w nich kurz, który nie działa dobrze na zdrowie pracowników. Panele i kafelki to jedne z łatwiejszych materiałów, jeśli chodzi o mycie, więc może warto postawić właśnie na nie?

Zasady

Jeśli chcesz, aby w twojej firmie było czysto, wprowadź zasady czystości. Niech pracownicy, dbają o miejsce swojej pracy, jedzą tylko w wyznaczonych miejscach, jeśli posiadasz w firmie kuchnie, powinni zmywać po sobie naczynia. Rozlana kawa? Zostaje ścierana, a nie pozostawiona sama sobie. Porządek na biurku i wśród rzeczy osobistych, typu buty lub kurtka. Wymagaj, a problem brudu nie będzie już taki straszny.

Maszyny

W zależności od tego, jak duża jest twoja firma, powinieneś zastanowić się nad wynajmem maszyn do czyszczenia. Jeśli posiadasz ogromną halę o wiele łatwiej będzie ją sprzątać za pomocą właśnie takiego sprzętu. Na rynku można spotkać ogromny wybór maszyn czyszczących i sprzątających, można je dobrać odpowiednio do podłoża oraz wielkości powierzchni, którą mają się zająć. Inwestycja ta jest dość spora, ale jednorazowa, ponieważ taki sprzęt wystarcza na bardzo długo.

Środki czystości

Oczywiście do sprzątania potrzebne są środki czystości! W sklepach pojawiają się ich setki o różnym zapachu, różnej właściwości i skuteczności. Wybieraj tylko takie produkty, które są sprawdzone, nie szkodzą zdrowiu, ale przede wszystkim potrafią wyczyścić powstałe zabrudzenia.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak dbać o czystość w firmie?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak dbać o czystość w firmie?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.