DZIAŁY

Pytanie o odchudzanie jest zawsze aktualne. Im jesteśmy starsi, tym trudniej rozwiązać problem nadwagi. Jednak za wcześnie jeszcze, aby stawić na sobie krzyżyk. Dziś podzielimy się kilkoma wskazówkami, które pomogą szybko i skutecznie rozpocząć proces spalania tłuszczu przy pomocy orbitreku.

Jak ćwiczyć na orbitreku żeby spalić tłuszcz?

Eliptyczne urządzenie orbitrek to unikalny symulator, który pozwala kompleksowo obciążać prawie wszystkie partie mięśni. Ponadto można nim symulować wysiłek, do którego przystosowany jest organizm wyczynowego sportowca.

Więc czy można schudnąć na orbitreku? Mamy dobrą wiadomość – można! Być może niektórym wydaje się, że nie jest to zbyt przekonujące, ale taki symulator jak orbitrek pozwala osiągnąć doskonałe wyniki fizyczne – rozwijać wytrzymałość i wypracować wymarzoną sylwetkę – jednocześnie dbając o stawy i kręgosłup.

Orbitrek łączy w sobie kilka urządzeń cardio: bieżnię, stepper i rower treningowy. Sam decydujesz, które partie mięśni obciążyć.

Dlaczego warto korzystać z orbitreka?

  • Symulacja biegania doskonale trenuje mięśnie brzucha, łydki oraz mięśnie uda.
  • Bieżnia jest wyposażona w umieszczony mechanizm oporu, a to jest dodatkowe obciążenie mięśnia czworogłowego uda na miarę potrzeb.
  • Aby symulować rower, są do tego przeznaczone specjalne modele orbitreków. Zestawy, które zawierają siodło, ale i bez niego można doskonale ćwiczyć bez ryzyka uszkodzenia kolana poprzez przeniesienie rąk z ruchomych poręczy na stacjonarne uchwyty.
  • Korzystanie z poręczy przy zajęciach z orbitrekiem doskonale rozgrzewa i wyrabia mięśnie pleców, zdejmując w nich napięcie, także skutecznie działa na mięśnie barków.

Teraz napiszę Ci o tym jak ćwiczyć na orbitreku żeby spalić tłuszcz szybko i skutecznie.

Odchudzanie jako cel treningu

Starając się w pełni odpowiedzieć na pytanie jak ćwiczyć na orbitreku żeby spalić tłuszcz, pomożemy Ci odkryć tajemnice interwałów czasowych i samego procesu spalania kalorii. Tak więc najbardziej efektywny czas na trening to czas, kiedy wstałeś z łóżka i przed śniadaniem. Cardio na pusty żołądek jest w stanie maksymalnie wykorzystać Twoje rezerwy tłuszczu jako alternatywne źródło energii, ponieważ organizm przespał całą noc i węglowodany w postaci glikogenu przechowywanego w mięśniach się wyczerpały. Więc jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu, wstawaj o godzinę wcześniej niż zwykle i zacznij trening. Nie ma czasu? To znaczy, że ciężko ci będzie uzyskać efekty. Klucz do sukcesu leży w wytrwałości i konsekwencji.

Również rekomendowaną porą do spalania tłuszczu na orbitreku jest uważany za czas bezpośrednio po treningu siłowym. Rozpocznij zajęcia na orbitreku z minimalnym obciążeniem i poruszaj się z tą szybkością przez 10 minut. Nie należy wykonywać zbyt szybkich i intensywnych ruchów – lipoliza skutecznie przebiega podczas obciążenia o niskiej intensywności – jest to gwarancja, że spala się tłuszcz, a tkanka mięśniowa nie ulega uszkodzeniu. Jednocześnie trening powinien być taki, aby po pierwszych 10-15 minutach ćwiczeń na czole pojawił się pot. Uważaj na tętno – zakres powinien wynosić 110-120 uderzeń na minutę. Trzymaj w napięciu mięśnie brzucha – to pomoże włączyć do pracy mięśnie, które pomagają wyrobić piękny, wyrzeźbiony brzuch.

Trening początkujących naoOrbitreku, po raz pierwszy nie powinny przekraczać 20 minut. Ale po tygodniu czas ćwiczenia powinien zostać wydłużony o 5 minut, doprowadzając w końcu do 50-60 minut ciągłego ruchu. W ciągu pierwszych trzech tygodni ćwicz co drugi dzień, jednak po upływie tego okresu zwiększ liczbę treningów do 5-6 w tygodniu.

Specyfika treningu

Orbitrek oszczędza stawy i kręgosłup, w związku z czym jest idealny dla osób, które mają niski poziom aktywności fizycznej, nadmierną masę ciała, a także tych, którzy mają urazy kręgosłupa, kolan lub łokci. Naturalnie, zanim zadamy sobie pytanie – gdzie kupić Orbitrek – konieczna jest konsultacja lekarska dotycząca treningów na urządzeniu. Jeśli lekarz nie będzie widział zastrzeżeń, to nie będzie zniechęcać pacjenta od zakupu, a wręcz przeciwnie, pomoże stworzyć odpowiedni program ćwiczeń z dostosowaniem indywidualnych cech.

Pamiętaj, że organizm każdego człowieka jest inny. Aby wycisnąć z treningu maksimum, zawsze słuchaj swojego ciała. Przestrzeganie powyższych zasad nie zaszkodzi, a pomoże owocnie się rozwijać i pomoże w osiągnąciu wyznaczonych celów.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak ćwiczyć na orbitreku żeby spalić tłuszcz" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak ćwiczyć na orbitreku żeby spalić tłuszcz" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.