Czytany poradnik
Gdzie jechać na kolonię?
0

Gdzie jechać na kolonię?

AUTOR:  Agnieszka Szarak20 lipca 2018

Wielu rodziców oraz dzieci zastanawia się nad tym, gdzie jechać na kolonię? Często jednak pomysły dorosłych rozmijają się z planem ich pociech, chociaż nieraz udaje się dojść do kompromisu.

Polska jest piękna

Mówiąc wakacje, od razu przed oczami pojawia się obraz białego piasku, turkusowego morza oraz egzotycznych palm. Taka wizja jest cudowna, ale prawda jest taka, że w Polsce również nie brakuje pięknych miejsc z zapierającymi dech w piersi krajobrazami oraz pięknymi plażami. Oczywiście, że różnią się one od tych zagranicznych, ale też mają swój urok.

Wybór Polski na wyjazd na kolonię jest zatem bardzo dobrym pomysłem. Szczególnie jeśli Twoje dziecko wybiera się na podobny wyjazd pierwszy raz w życiu. Nie wiesz, jak zareaguje na kilkudniową wycieczkę bez rodziców. Mimo swojej otwartości oraz samodzielności może się okazać, że zupełnie nie będzie mu to odpowiadać i będzie mieć problemy. W razie jakichkolwiek większych utrudnień albo nagłego zdarzenia znacznie łatwiej będzie Ci interweniować w kraju niż jechać za granicę.

Co więcej, dziecko może czuć się na pierwszy raz pewniej w miejscu, które nie jest mu tak obce, a wszyscy dokoła posługują się tym samym językiem co ono. Odnośnie do samego miejsca wyjazdu, wybór również jest różnorodny. Polska to nie tylko wakacje nad Bałykiem, ale też Mazury, wysokie Tatry, malownicze Bieszczady czy klimatyczne Sudety. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Gdzie jechać na kolonię, czyli wyjazdy zagraniczne

Kolejna opcja to oczywiście wycieczka za granicę. Wiele osób uważa, że kolonia we Włoszech, Chorwacji czy Grecji jest o wiele droższa, niż w Polsce jednak jest to absolutnie nieprawda. Jeżeli podejdzie się do tematu odpowiednio wcześniej lub będzie przeglądać się oferty regularnie, można zafundować swojemu dziecku kolonię za granicą niewielkim kosztem. Ofert jest mnóstwo, a dla większych grup cena będzie zawsze bardziej atrakcyjna niż dla osób indywidualnych. W dzisiejszych czasach jest też tak, że nieraz ceny kolonii w Polsce bywają droższe od tych poza granicami kraju.

Zyskujesz też wtedy gwarancję, że pogoda na wycieczce będzie piękna, morze ciepłe, a widoki niesamowite. Twoje dziecko będzie mogło zobaczyć kawałek świata, nauczyć się wiele o innych kulturach oraz poćwiczyć język. Wyjazdy zagraniczne poszerzają horyzonty. Nie skreślaj ich więc na samym początku i weź je pod uwagę, gdy Twoja pociecha razem z Tobą będzie rozmyślać nad tym, gdzie jechać na kolonię?

Zobacz także nasze 2 poradniki w tej tematyce: Co zabrać na kolonię? Poradnik dla rodziców oraz Kiedy wysłać dziecko na kolonię?.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze