Czytany poradnik
Co zabrać na kolonię? Poradnik dla rodziców
0

Co zabrać na kolonię? Poradnik dla rodziców

AUTOR:  Agnieszka Szarak12 lipca 2018

Twoje dziecko wyjeżdża na wakacje bez Ciebie i zastanawiasz się, co powinno zabrać na kolonię? Poczyń idealne przygotowania, aby w podróży niczego mu nie zabrakło!

Niezależnie od kierunku

Bagaż Twojego dziecka może być różny w zależności od charakteru wycieczki oraz miejsca, w które jedzie. Niezależnie jednak od tych czynników, istnieje kilka przedmiotów, które powinny znaleźć się w plecaku dziecka, aby wycieczka przebiegła miło i bezstresowo.

Przede wszystkim zadbaj o dokumenty, czyli legitymację oraz paszport, jeżeli jest wymagany. Dzięki nim dziecko przekroczy granicę bez komplikacji i będzie mogło korzystać ze zniżek przejazdowych lub mieć tańsze wstępy na wszelkie atrakcyjne.

Kolejna rzecz, którą dziecko powinno zabrać na kolonię to leki. Nigdy nie wiadomo, co przydarzy się w trakcie wycieczki, dlatego dobrze mieć pod ręką coś na biegunkę albo przeziębienie. Absolutnym niezbędnikiem są leki, które Twoje pociecha stosuje na co dzień, o ile taka sytuacja ma miejsca. Nie zapomnij też o kieszonkowym dla dziecka i telefonie z doładowanym kontem, aby zawsze mogło pozostać z Tobą w kontakcie. Podstawy już są, a więc przejdźmy do szczegółów.

Co zabrać na kolonię nad morze?

Jeśli Twoje dziecko udaje się na wakacje w ciepłe miejsce pełna słońca, nie zapomnij o dobrym kremie z filtrem. Oparzenia słoneczne to bardzo uciążliwie schorzenia, które mogą zepsuć cały wyjazd! Oprócz tego przydadzą się okulary słoneczne i jakieś nakrycie głowy, aby zapobiec udarowi i przegrzaniu się organizmu.

Przydatne będą również dwa stroje kąpielowe. Zawsze, jeżeli cokolwiek stanie się z pierwszym, dziecko będzie miało alternatywę. Podczas zabaw i wygłupów w wodzie można uszkodzić, niech Twoja pociecha się tym nie stresuje i wykorzysta wakacje na 100%!

Kolejne dwie rzeczy, których nie może zabraknąć w walizce lub plecaku dziecka to odkryte buty oraz ręcznik plażowy. Dzięki sandałom lub japonkom zapewnisz dziecku pełen komfort, a niezbędności ręcznika plażowego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nie zostaje nic innego jak pakowanie się i cieszenie się z nadchodzącego wyjazdu!

Kolonia w górach

Wycieczka w góry niesie z sobą zaplanowanie nieco innego ekwipunku niż w przypadku wyjazdu nad morze. Przede wszystkim przydadzą się porządne buty z wysoką podeszwą, które sprawdzą się na szlaku. Najlepiej zapewnić dziecku dwie pary, jeśli pierwsza z nich przemoknie albo zostanie uszkodzona.

Co więcej, przyda się także cieplejsza bluza oraz jakieś okrycie przeciwdeszczowe. W górach temperatura może zmienić się z minuty na minutę, a na szczycie góry może być nieco chłodniej. Jeżeli program wycieczki przewiduje wyjścia na basen, nie zapomnij też o stroju kąpielowym. Chociaż akurat ten, warto zapakować do plecaka wbrew wszystkiemu. Nie zajmuje dużo miejsca, a może się przydać. Wiesz już, co zabrać na kolonię, a więc… miłego wyjazdu!

Zobacz także nasz poradnik:

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze