Hobby
Czytany poradnik
Film czy książka? Radzimy i wybieramy
0

Film czy książka? Radzimy i wybieramy

AUTOR:  Agnieszka Szarak7 czerwca 2018

Film czy książka? Ten spór trwa od lat i wydaje się być nie do rozwiązania. Ilu ludzi na świecie, tyle opinii. Przejdźmy więc do zalet i wad obu tych form rozrywki.

Książka, czyli kraina fantazji

Plusem książki jest to, że wszystko w niej jest tak, jak wyobraża sobie czytelnik. Przez to można całkowicie zanurzyć się w kreowanym świecie i dużo bardziej przezywać perypetie głównych bohaterów. Żaden aktor ani aktorka nie narzuca nam, jak wygląda nasza ulubiona postać, a efekty specjalne nie ograniczają widowiska.

Kolejny plus książki to fakt, że czytając, uczymy się ortografii oraz interpunkcji, a na dodatek rozwija się nasza wyobraźnia. Czytanie książek uszlachetnia i pozwala na złapanie oddechu. Czytając człowiek się wycisza, a jego oczy odpoczywają, nie wpatrując się ciągle w ekran monitora lub telewizor.

Co więcej, wybierając książkę, można natrafić na prawdziwe skarby i niesamowite fabuły, które jeszcze nie zostały wykorzystane w kinie. O niektórych autorach się nie mówi, ponieważ rynek wydawniczy jest bardzo hermetyczny, a istnieje wielu tych nieznanych, których powieści potrafią zaprzeć dech w piersiach. Jednak czytanie wymaga od nas skupienia i trwa dłużej niż obejrzenie filmu. Wiele osób narzeka, że nie może znaleźć na nie czasu, a ich wzrok szybko się męczy, gdy czytają w złym świetle. Tutaj więc przoduje film.

Film jako rozrywka towarzyska

Film można obejrzeć zawsze i z każdym. Nie ma tylu ograniczeń co książka, którą możemy przeżywać tylko w pojedynkę. Oglądanie filmu pozwala więc na zacieśnienie więzów rodzinnych czy przyjacielskich. W dodatku jest świetnym pomysłem na oderwanie myśli od pracy, szkoły czy innych obowiązków. Można sobie na niego pozwolić niezależnie od pory dnia czy nocy, a tematyka jest naprawdę dowolna. Dobra komedia pozwala na diametralną poprawę humoru, co jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach.

Co więcej, filmy skłaniają do wielu przemyśleń. Poruszające momenty, idealnie dopasowana muzyka i świetna gra aktorska potrafią wywołać wiele emocji, niemniej co książka. Film może też skłonić odbiorcę do poszukania książki, na podstawie której powstawała produkcja lub sprowokować do nakręcenia czegoś własnego.

Reasumując, nie da się rozwiązać dylematu film, czy książka? Obie te formy rozrywki mają swoje plusy i minusy. Najlepiej jest znaleźć porozumienie i od czasu do czasu poczytać książkę, a później obejrzeć wciągający film. Wszystko jest przecież dla ludzi.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze