DZIAŁY

Każdy z nas kocha lody, a lato to czas idealny na nowe kuchenne doświadczenia. Domowe lody truskawkowe nie dość, że są tańsze niż te ze sklepu to z naszym przepisem, będą mniej kaloryczne. Sprawdź koniecznie, jak w kilka chwil wykonać pyszne domowe lody truskawkowe.

Domowe lody truskawkowe – składniki

• 250 g truskawek,
• 50 g malin,
• 5 łyżeczek cukru,
• 300 ml śmietanki kremówki,
• 2 szklanki mleka,
• 5 żółtek

Domowe lody truskawkowe – sposób przygotowania

Przepis na domowe lody truskawkowe jest bardzo prosty i każdy poradzi sobie z nim z łatwością. Pierwsze co musimy zrobić, to oddzielić białko od żółtka. Białko wstawić do lodówki, a żółtko do rondelka. Do żółtka należy wsypać cukier. Cukier z żółtkiem trzeba ubijać w wodnej kąpieli aż do momentu pojawienia się puszystego kremu. Następnie zagrzej dwie szklanki mleka i powoli dodawaj do powstałego kremu, nie przestając go ubijać. Kiedy składniki na domowe lody truskawkowe się połączyły, całość należy odstawić do przestygnięcia. W tym czasie trzeba zmiksować wszystkie owoce. A następnie ubić śmietankę kremówkę. Kiedy śmietana jest już sztywno ubita, można do niej dodawać przestudzony krem, delikatnie mieszając składniki, aż wyjdzie jednolita masa. Do kremu dodajemy zmiksowane owoce. Całość trzeba dokładnie wymieszać. Jeśli masa na domowe lody truskawkowe jest już gotowa, to musimy ją wstawić do zamrażalki. Lody muszą być w lodówce przez 15 godzin. Co półgodziny należy całość mieszać, by uniknąć dużych kawałków cukru, a masa była jednolita i puszysta.

Domowe lody truskawkowe – podanie

Po długim czasie oczekiwania, nareszcie możesz spróbować swoich domowych lodów truskawkowych. Wyjmij je z zamrażalki i łyżką do nakładania lodów, utwórz dwie lub więcej kulek. Możesz do dekoracji użyć musu truskawkowo-malinowego, posypki z wiórek kokosowych, albo czekoladowej polewy. Zrób to według uznania. Możesz zjeść je również bez żadnej polewy, wtedy będą znacznie mniej kaloryczne. Pamiętaj, by lody trzymać w zamrażalce w szczelnie zamykanym pojemniku, by nie przeszły one zapachem i smakiem innych rzeczy w lodówce.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Domowe lody truskawkowe – wypróbuj nasz przepis!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Domowe lody truskawkowe – wypróbuj nasz przepis!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.