Czytany poradnik
Domowe ciasto francuskie – przepis
0

Domowe ciasto francuskie – przepis

AUTOR:  Klaudia Ozimek17 sierpnia 2018

Mówi się, że zrobienie ciasta francuskiego jest nie lada wyzwaniem i nie każdemu udało się temu wyzwaniu sprostać. Jednak my podajemy prosty przepis na domowe ciasto francuskie, które jest proste w wykonaniu i nikt nie powinien mieć problemów z jego zrobieniem.

Domowe ciasto francuskie – składniki

  • 300 g mąki pszennej,
  • 200 g mąki krupczatki,
  • Masło miękkie, najlepiej w temperaturze pokojowej.
  • Sól,
  • Szklanka zimnej wody.

Domowe ciasto francuskie – przygotowanie

Na początek do szklanki wody wsypujemy sól która musi się rozpuścić. Do wolnej dużej miski wsypujemy mąkę pszenną i mąkę krupczatkę. Zalewamy mąki wodą z solą i dodajemy miękkie masło. Wszystkie składniki należy razem połączyć, zagniatając ciasto, aż do momentu gdy zrobi się wolne. Powstałe ciasto należy zagnieść w dowolny kształt i zawinąć w folię. Tak przygotowane ciasto na domowe ciasto francuskie należy włożyć do lodówki na dwie i pół godziny. Po tym czasie należy wyjąć ciasto z lodówki i rozwałkować je. Następnie złożyć w mniejszy kawałek i znowu rozwałkować. Tę czynność można powtórzyć kilka razy. Następnie domowe ciasto francuskie należy złożyć w mniejszy prostokąt, zawinąć w folię i znowu włożyć do lodówki, tym razem na godzinę. Po wyjęciu należy je rozwałkować, potem złożyć w prostokąt, zawinąć w folię i włożyć z powrotem do lodówki. Taką czynność należy wykonać jeszcze przynajmniej pięć razy. Ciasto za każdym razem wkładać do lodówki na około godzinę.

Domowe ciasto francuskie – dobra rada

Pamiętaj, by przy każdym wałkowaniu, podsypać stolnicę odrobiną mąki i posmarować wałek mąką, tak by ciasto się nie kleiło i nie rozrywało. Nie dodawaj za dużo mąki, ponieważ ciasto stanie się za twarde i nie będzie nadawało się do pieczenia. Pamiętaj również, by ciasto trzymać w lodówce dłużej niż godzinę. Jeśli ciasto zostanie w lodówce na całą noc przed kolejnym zwałkowaniem, to nie ma się czym przejmować. Przez to domowe ciasto francuskie nie straci na jakości i smaku.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze