DZIAŁY

Wypadanie włosów, to naturalna reakcja organizmu. Nam wszystkim wypadają włosy, jednak niektórym osobom wypadają one garściami. Pojawia się więc pytanie, dlaczego włosy wypadają? Dziś odpowiemy na to pytanie i podamy skuteczne sposoby na walkę z tym problemem.

Dlaczego włosy wypadają – życie włosów

Życie włosów składa się z trzech etapów. Pierwszy etap zaczyna się wraz z narodzinami, kiedy cebulki włosów zaczynają wzrastać, a włosy rosną i wydłużają się z każdym tygodniem. Kolejny etap jest etapem przejściowym, w którym cebulki włosów zaczynają wyskakiwać i zatrzymują się w mieszku włosa. W tej fazie włosy stają się bardzo słabe. I jeśli zastanawiasz się, dlaczego włosy wypadają, to powodem, jest właśnie etap przejściowy. W tym czasie zaczyna rosnąć nowa cebulka włosa, która wypycha stary włos z mieszka, przez co poprzedni włos wypada. W fazie przejściowej znajduje się większość naszych włosów. Włosy w tej fazie codziennie wypadają, a na ich miejsce wzrastają nowe.

Dlaczego włosy wypadają – sposoby na wypadanie włosów.

Wiele osób zastanawia się na tym, dlaczego włosy wypadają i jak temu zaradzić. My dziś podpowiemy, jak zaradzić wypadaniu włosów. To bardzo proste, a jednak większość osób zapomina o tym podstawowych zasadach utrzymania zdrowych i mocnych włosów.

Biotyna

Jeśli twoje włosy wypadają, są słabe i łamliwe, to przyczyną tego może być niedobór biotyny. Jest to witamina, która odpowiada za zdrowie włosów i ich budowę. Jeśli zabraknie jej w naszej diecie, to włosy stają się zniszczone i słabe, jednak niedobór objawia się również na skórze i paznokciach. Dermatolodzy i lekarze polecają przyjmowanie suplementów z biotyną i jedzenie produktów z dużą zawartością tej właśnie witaminy, ponieważ jest ona budulcem skóry i jej wytworów.

Nie czesz włosów zbyt często

Może ci się wydawać, że rozczesywanie włosów, jest pielęgnacją, której potrzebują twoje włosy. I nie mylisz się, jednak nie rób tego zbyt często, ponieważ wtedy włosy znajdujące się w fazie przejściowej szybciej wypadają i to nie przez to, że wypycha je nowa cebulka włosa, ale przez pociągnięcia szczotki.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Dlaczego włosy wypadają? Jak z tym walczyć?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Dlaczego włosy wypadają? Jak z tym walczyć?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania