DZIAŁY

Lista oprogramowania wirtualizacyjnego jest długa, a wybór niełatwy. Narzędziem, po które chętnie sięgają małe i średnie firmy jest VMware Horizon. Co sprawia, że właśnie ten program cieszy się dużym wzięciem? Powodów jest kilka.

Cena: atrakcyjna

Zacząć wypada od tego, od czego zwykle użytkownicy zaczynają poszukiwania oprogramowania wirtualizacyjnego, czyli od ceny. Czy jest niska? Nie, ale nie powinna być. Od VMware Horizon zależy dostępność i stabilność systemów dla wszystkich użytkowników, program chroni maszyny wirtualne i pozwala nimi wygodnie zarządzać. Choć można znaleźć tańsze rozwiązania, to kolejne o podobnej funkcjonalności będą droższe.

Bezkompromisowa funkcjonalność

Czy każdy program do wirtualizacji obsłuży NVIDIA GRID vGPU, drukarki, skanery, dyski podpięte pod USB? Pewnie przy mniejszej lub większej ekwilibrystyce w obchodzeniu problemów się to uda, ale przewaga VMware Horizon polega właśnie na tym, że nie trzeba robić praktycznie niczego więcej, poza uruchomieniem maszyn, żeby wszystkie te funkcje były dostępne. To zresztą tylko wycinek tego, co to rozwiązanie potrafi. Te funkcje nie znajdują się w płatnych dodatkach, tylko są elementem oprogramowania w wersji podstawowej – trudno sobie wyobrazić, żeby trzeba było dodatkowo płacić za możliwości skorzystania z dysku pod USB. Rozszerzenia dotyczą bardziej specjalistycznych funkcji lub ilości użytkowników – możesz zapoznać się z nimi na stronie https://www.senetic.pl/vmware/vmware_horizon/.

Nie trzeba być ekspertem

Jedną z kluczowych zalet VMware Horizon jest prostota działania. Owszem, warto wiedzieć więcej o uruchamianych maszynach i systemach, żeby zestawić je w sposób optymalny, ale co do zasady zbudowanie działającej struktury i udzielenie odpowiednich dostępów użytkownikom nie wymaga prawie żadnego wysiłku i może być przeprowadzone przez osoby pracujące pod presją czasu lub niemające szczegółowej wiedzy o wirtualizacji. Choć zawsze zaleca się, żeby konfiguracja była przeprowadzona przez specjalistów, to w tym przypadku przynajmniej można mieć pewność, że w sytuacji podbramkowej powinni poradzić sobie z ustawieniem maszyny wirtualnej ludzie z organizacji bez wsparcia z zewnątrz. W małej firmie jest to często argument, który przeważa na korzyść VMware Horizon nad innymi programami do wirtualizacji.

Bezpieczeństwo w każdej warstwie

VMware Horizon korzysta z zaawansowanych algorytmów zabezpieczających, co pozwala chronić uruchomione środowiska zarówno na maszynie fizycznej, jak i w obrębie dostępu przez interfejs z poziomu zewnętrznych urządzeń. Kontrola dostępu, ochrona zasobów i sygnalizowanie niestabilności pozwalają optymalnie wykorzystywać posiadaną moc obliczeniową i przestrzeń dyskową, ale również szybko reagować na potencjalne zagrożenia. Wiele z nich zresztą zostanie zniwelowanych w sposób w pełni autonomiczny w obrębie VMware i mechanizmów ochronnych zaimplementowanych w oprogramowaniu. To ważne zarówno w małej firmie, jak i centrum danych, które udostępnia wirtualne systemy nie dziesiątkom, ale setkom użytkowników.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Dlaczego warto wybrać VMware Horizon dla swojej firmy?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Dlaczego warto wybrać VMware Horizon dla swojej firmy?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania