Aplikacje
Czytany poradnik
Czyszczenie listy ostatnio używanych dokumentów – Microsoft Word
1

Czyszczenie listy ostatnio używanych dokumentów – Microsoft Word

W tym poradniku dowiesz się jak usunąć listę (historię) ostatnio otwieranych dokumentów w programie Word i nie tylko.

Czyszczenie listy w Wordzie

Nie zawsze chcemy, aby lista ostatnio otwieranych dokumentów w Wordzie czy Excelu była widoczna. W bardzo prosty sposób możemy skasować, wyczyścić listę ostatnio otwieranych dokumentów, bądź całkowicie wyłączyć historię ostatnio otwieranych dokumentów. W celu skasowania/wyczyszczenia listy ostatnio otwieranych dokumentów, postępujemy zgodnie z instrukcją poniżej:

Uruchamiamy edytor Word, z menu wybieramy Plik | Ostatnio używane. Klikamy prawym przyciskiem myszy na nazwę dokumentu ostatnio otwieranego i z menu kontekstowego jakie nam się rozwinie mamy możliwość skasowania całej listy bądź pojedynczego dokumentu. Czyszcząc całą listę ostatnio otwieranych dokumentów zostaniemy poproszeni o potwierdzenie wyczyszczenia listy.

Jeżeli chcemy całkowicie wyłączyć listę ostatnio otwieranych dokumentów wybieramy menu Plik | Opcje. Przechodzimy na zakładkę Zaawansowane, po prawej stronie odszukujemy w sekcji Wyświetlanie Pokaż tę liczbę ostatnio używanych dokumentów i ustawiamy wartość O (zero). Od tego momentu program Word nie będzie zapisywał (tworzył historii) ostatnio otwieranych dokumentów.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze
  • blablabla
    26 lutego 2019 at 13:47

    Tak nie będzie hahaha. Nie ma to jak pisanie bzdur. Wystarczy włączyć tą opcję ponownie i wszystkie OSTATNIO otwierane pliki są do wglądu.