Relacje
Czytany poradnik
Czego nie mówić na pierwszej randce?
0

Czego nie mówić na pierwszej randce?

AUTOR:  Alicja Hudzik6 lipca 2018

Kobieta, która wpadła Ci w oko, zgodziła się na spotkanie? Mężczyzna, który Cię zainteresował, wreszcie odważył się Cię zaprosić na spotkanie w cztery oczy? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czego nie mówić na pierwszej randce, by uniknąć niepotrzebnych wpadek!

Przeszłość i dawne związki

Większość osób zapytanych o to, czego nie mówić na pierwszej randce od razu jednym tchem odpowiada: nie należy za dużo mówić o swoich byłych. Niezależnie od tego, czy dobrze, czy źle wspominasz swoich eks-partnerów, nie warto wprowadzać ich do tematu rozmowy na pierwszej randce. Złe mówienie o byłym partnerze pokazuje, że nie można Ci ufać i jesteś dwulicowy, natomiast wychwalanie miłości z dawnych lat świadczy o tym, że jeszcze do końca nie uwolniłeś/aś się od tej znajomości i raczej nie jesteś gotowy/a na nowy związek.

Czego nie mówić na pierwszej randce – porady

Jest wiele tematów, które są zakazane na pierwszej randce. Nie wypada od razu wypytywać o zarobki oraz o to, czy ktoś lubi dzieci i chciałby je mieć w najbliższej przyszłości. Nie wypada również wypytywać o to, jaki ktoś jest w łóżku, ani żartować sobie z potrzeb fizjologicznych lub chorób wenerycznych. Najważniejszy jest dystans i naturalność w rozmowie. Pokaż się z jak najlepszej strony, w końcu od tego są pierwsze randki, by zainteresować drugą osobę, a nie zrazić ją do siebie! Nie przygniataj od razu drugiej osoby do ściany i nie pytaj jej, czy szuka seksu, czy miłości, albo jak wyobraża sobie wspólne życie. Na takie pytania będzie jeszcze czas!

Jak prowadzić rozmowę na pierwszej randce?

Wiemy już, czego nie mówić na pierwszej randce. A o czym można, a nawet wypada mówić? Jak się zachowywać? Warto mówić przede wszystkim o zainteresowaniach, znaleźć wspólne tematy i poruszać się wokół nich. Delikatnie wybadać drugą osobę, zainteresować się jej zdaniem na ogólne tematy, takie jak podróże, praca, muzyka, sport, czy kultura i sztuka. Rozmawiając, należy patrzeć w oczy, nawet jeśli sprawia nam to trudność i wprawia w zakłopotanie, w ten sposób o wiele łatwiej złapać kontakt. Patrząc w oczy, wyrażamy również nasze zaangażowanie w rozmowę oraz zainteresowanie drugą osobą. Z kolei subtelny dotyk, najpierw w formie żartobliwych kuksańców, czy złapania za łokieć, a stopniowo zmieniający się w bardziej przyjacielski i romantyczny pozwoli przełamać każdą barierę. Pod warunkiem, że druga osoba jest Tobą również zainteresowana!

Jak łatwo zrujnować pierwszą randkę – antyrady

Jeśli chcesz zostawić po sobie złe wrażenie, najprościej w trakcie spotkania odbierać ciągle telefon lub pisać smsy. Możesz również często spoglądać nerwowo na zegarek lub jeszcze przed zamówieniem jedzenia zapytać, kto płaci. Jeśli czujesz, że to nie to i chcesz szybko, ale dyskretnie zakończyć spotkanie, wyślij do jakiegoś znajomego awaryjnego smsa. Znajomy oddzwoni, a Ty udasz, że masz awaryjną sytuację i musisz pilnie wyjść. Z innych metod, równie skuteczne jest mówienie tylko i wyłącznie o sobie i niepozwalanie drugiej osobie dokończyć zdania. Jeśli nie masz skrupułów, możesz także zachować się niekulturalnie i udać się do toalety, a następnie dyskretnie wymknąć z miejsca spotkania, albo udać, że się nagle źle poczułeś/aś. Pamiętaj jednak, że choćby nie wiem jak nieudana była randka, powinno się zachować z szacunkiem wobec drugiej osoby i subtelnie ją zakończyć, bez ranienia jej.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze