DZIAŁY

Twoje dziecko wyjeżdża na wakacje bez Ciebie i zastanawiasz się, co powinno zabrać na kolonię? Poczyń idealne przygotowania, aby w podróży niczego mu nie zabrakło!

Niezależnie od kierunku

Bagaż Twojego dziecka może być różny w zależności od charakteru wycieczki oraz miejsca, w które jedzie. Niezależnie jednak od tych czynników, istnieje kilka przedmiotów, które powinny znaleźć się w plecaku dziecka, aby wycieczka przebiegła miło i bezstresowo.

Przede wszystkim zadbaj o dokumenty, czyli legitymację oraz paszport, jeżeli jest wymagany. Dzięki nim dziecko przekroczy granicę bez komplikacji i będzie mogło korzystać ze zniżek przejazdowych lub mieć tańsze wstępy na wszelkie atrakcyjne.

Kolejna rzecz, którą dziecko powinno zabrać na kolonię to leki. Nigdy nie wiadomo, co przydarzy się w trakcie wycieczki, dlatego dobrze mieć pod ręką coś na biegunkę albo przeziębienie. Absolutnym niezbędnikiem są leki, które Twoje pociecha stosuje na co dzień, o ile taka sytuacja ma miejsca. Nie zapomnij też o kieszonkowym dla dziecka i telefonie z doładowanym kontem, aby zawsze mogło pozostać z Tobą w kontakcie. Podstawy już są, a więc przejdźmy do szczegółów.

Co zabrać na kolonię nad morze?

Jeśli Twoje dziecko udaje się na wakacje w ciepłe miejsce pełna słońca, nie zapomnij o dobrym kremie z filtrem. Oparzenia słoneczne to bardzo uciążliwie schorzenia, które mogą zepsuć cały wyjazd! Oprócz tego przydadzą się okulary słoneczne i jakieś nakrycie głowy, aby zapobiec udarowi i przegrzaniu się organizmu.

Przydatne będą również dwa stroje kąpielowe. Zawsze, jeżeli cokolwiek stanie się z pierwszym, dziecko będzie miało alternatywę. Podczas zabaw i wygłupów w wodzie można uszkodzić, niech Twoja pociecha się tym nie stresuje i wykorzysta wakacje na 100%!

Kolejne dwie rzeczy, których nie może zabraknąć w walizce lub plecaku dziecka to odkryte buty oraz ręcznik plażowy. Dzięki sandałom lub japonkom zapewnisz dziecku pełen komfort, a niezbędności ręcznika plażowego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Nie zostaje nic innego jak pakowanie się i cieszenie się z nadchodzącego wyjazdu!

Kolonia w górach

Wycieczka w góry niesie z sobą zaplanowanie nieco innego ekwipunku niż w przypadku wyjazdu nad morze. Przede wszystkim przydadzą się porządne buty z wysoką podeszwą, które sprawdzą się na szlaku. Najlepiej zapewnić dziecku dwie pary, jeśli pierwsza z nich przemoknie albo zostanie uszkodzona.

Co więcej, przyda się także cieplejsza bluza oraz jakieś okrycie przeciwdeszczowe. W górach temperatura może zmienić się z minuty na minutę, a na szczycie góry może być nieco chłodniej. Jeżeli program wycieczki przewiduje wyjścia na basen, nie zapomnij też o stroju kąpielowym. Chociaż akurat ten, warto zapakować do plecaka wbrew wszystkiemu. Nie zajmuje dużo miejsca, a może się przydać. Wiesz już, co zabrać na kolonię, a więc… miłego wyjazdu!

Zobacz także nasz poradnik:

Kiedy wysłać dziecko na kolonię?

Niniejszy poradnik pod tytułem "Co zabrać na kolonię? Poradnik dla rodziców" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Co zabrać na kolonię? Poradnik dla rodziców" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania