Dom
Czytany poradnik
Co robić w domu w czasie kwarantanny?
0

Co robić w domu w czasie kwarantanny?

AUTOR:  Iga Szabat17 czerwca 2020

Gdy pandemia szaleje na świecie, najbardziej bezpieczni jesteśmy w domu. Warto urozmaicać sobie ten czas. Radzimy, co robić w domu w czasie kwarantanny!

Na co nigdy nie było czasu?

Jeśli zastanawiasz się, co robić w domu w czasie kwarantanny, pomyśl o rzeczach, które chciałaś/łeś zrobić, ale zawsze brakowało ci czasu. Może to być coś związanego z twoją pasją, znajomymi albo wciąż odkładanym na później porządkami.  To dobry czas by dokończyć twój prywatny projekt, zmontować video z zeszłorocznych wakacji z przyjaciółmi czy uporządkować kolekcję płyt. Cokolwiek to jest, pomoże ci spędzić czas bardziej produktywnie i poprawi twoje samopoczucie. Jeśli masz dużo zaniedbanych spraw w swoim życiu, warto zrobić listę i realizować zadania stopniowo, dzień po dniu. Podejdź do tego racjonalnie, nie staraj się zrobić wszystkiego w jeden wieczór!

Przez żołądek do serca

Gotowaniem możesz zrobić przyjemność drugiej osobie, ale także sobie samemu. Obiad nie musi być nudny w domu w czasie kwarantanny. Nawet najprostsze danie będzie smakowało lepiej, gdy zrobisz je samemu od podstaw. Nie musisz zatem sięgać po skomplikowane przepisy, dostosuj wybór dania do swoich możliwości. Nie musisz gotować codziennie, ale warto robić to regularnie, by twoje mieszkanie nie wypełniło się pudełkami po gotowym jedzeniu. Poszukuj inspiracji w internecie i staraj się odżywiać zdrowo!

Ćwicz umysł!

Spędzanie dużej ilości czasu w domu, powoduje zmniejszenie aktywności umysłowej. Warto przynajmniej raz w tygodniu, w domu w czasie kwarantanny, zadbać o poprawę funkcjonowania naszego mózgu. Pomocne będą krzyżówki, sudoku czy wszelkiego rodzaju gry pamięciowe. Wiele takich gier znaleźć możemy online. Do niektórych rozgrywek możemy także zaprosić znajomych, dzięki czemu miło spędzimy czas i wprawimy nasze szare komórki w ruch!

Zaproś naturę do domu

Jeśli nie masz możliwości spędzać czasu wśród zieleni, postaraj się by twój dom wypełnił się roślinami! Możesz kupić gotowe roślinki w doniczkach bądź samemu wychodować kwiaty z nasionek. Na te drugie trzeba będzie trochę poczekać, ale obserwowanie ich wzrostu może być duża frajdą. Zarówno sadzonki jaki i nasiona łatwo znaleźć nie tylko w sklepach ogrodniczych, ale także w supermarketach. Przebywanie w domu w czasie kwarantanny wśród zieleni, poprawi twoje samopoczucie i złagodzi objawy zmęczenia. Wiele roślin posiada także funkcję oczyszczania powietrza, co pozytywnie wpłynie na atmosferę w mieszkaniu. Podlewanie i dbanie o domowe kwiatki to także dodatkowy obowiązek, który urozmaici twój rytm dnia w czterech ścianach. 

Zaplanuj dobrze dzień i pamiętaj, by wydzielić odpowiednią ilość czasu na zdrowy sen!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
100%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze