DZIAŁY

Piękne i zadbane paznokcie to aspekt, na który zwraca uwagę wiele osób. Ich wygląd świadczy nie tylko o właścicielu, ale też o zdrowiu! Jak dbać o paznokcie? Wypróbuj nasze porady!

Jak dbać o paznokcie? O czym może świadczyć ich stan?

Kondycja paznokci zależy w dużej mierze od tego, jaką dietę stosujemy. Na ich wzmocnienie wpływa dieta bogata w żelazo i cynk, a także inne minerały, np. fosfor, magnez i mangan. Na zły wygląd paznokci może wpływać ich nieumiejętne piłowanie, używanie zmywaczy z acetonem lub częsty kontakt z substancjami chemicznymi. Jak o nie zadbać?

Jak dbać o paznokcie – 5 porad, które warto wprowadzić w życie już dziś!

Oto 5 porad, dzięki którym dowiesz się, jak dbać o paznokcie – każdego dnia, bez dużych wydatków i wyrzeczeń!

  1. Smaruj ręce kremem do rąk – codziennie, zwłaszcza po myciu naczyń!
  2. Stosuj regularnie peeling – peeling możesz wmasowywać także w palce – taki zabieg pozwoli zadbać o wygląd paznokci
  3. Przed nałożeniem lakieru nałóż odżywkę, rób też co jakiś czas przerwy i maluj paznokcie tylko i wyłącznie odżywką
  4. Unikaj wystawiania paznokci na chłodne lub zbyt gorące temperatury – noś zimą rękawiczki, unikaj korzystania z suszarek do rąk
  5. Zakładaj zawsze do sprzątania gumowe rękawiczki, by nie uszkodzić paznokci chemikaliami

Przydatna wskazówka: jeśli chcesz poprawić wygląd paznokci, możesz nacierać ich płytki olejkiem rycynowym. Wystarczy to robić raz dziennie, przez dwa tygodnie, by odnieść skuteczne efekty! Inny sposób to zażywanie suplementów z krzemem, biotyną i cynkiem. Najlepszy efekt dają wyciągi i tabletki ze skrzypu polnego.

Odżywka na paznokcie DIY – wypróbuj ten przepis!

Jeśli zależy Ci na ładnym wyglądzie paznokci, warto stosować co jakiś czas domowe zabiegi Spa. Odżywcze serum dla paznokci możesz przygotować z… piwa.

Domowa odżywka na paznokcie

Składniki:

  • Piwo (jasne, bez dodatków smakowych)
  • Ocet jabłkowy
  • Oliwa z oliwek

Przygotowanie:

Wymieszaj ze sobą ¼ szklanki oliwy, ¼ szklanki octu i pół szklanki piwa.

Stosowanie:

Mocz palce w odżywce przez 15 minut. Następnie osusz ręce.

Działanie:

Tak przygotowana mikstura zawiera witaminy z grupy B, które odżywiają paznokcie, a także działa przeciwzapalnie i nawilżająco. Dzięki temu kosmetykowi DIY przyspieszysz regenerację skóry oraz rozświetlisz swoje paznokcie!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Chcesz mieć zawsze piękne paznokcie? Stosuj te 5 porad!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Chcesz mieć zawsze piękne paznokcie? Stosuj te 5 porad!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.