DZIAŁY

Jeśli myślisz, że nie ma czegoś takiego jak biznes dla kobiet i przyszłe mamy powinny pogodzić się z tym, że wychowywanie dziecka uniemożliwi im pracę, to jesteś w głębokim błędzie. Jest wiele opcji na to, by móc pogodzić życie rodzinne i pracę zawodową. Oto one!

Biznes dla kobiety – jak pogodzić życie rodzinne z pracą?

Istnieje wiele różnych zajęć, które, wykonywane nawet z domu, z dzieckiem pod pachą, mogą przynieść dużo korzyści i dobre zarobki. Dzięki temu przyszłe mamy oraz kobiety wychowujące dzieci mogą podjąć normalną pracę i łączyć życie prywatne z zawodowym w zdrowy sposób. Jak może wyglądać biznes dla kobiety? Przedstawiamy nasze pomysły!

Biznes dla kobiety – 10 profesji, których może się podjąć przyszła mama lub kobieta wychowująca dzieci

#1 Copywriter

Copywriter, wbrew temu jak wskazuje nazwa, nie oznacza kopiowania treści, tylko ich tworzenie. Jeśli posiadasz lekkie pióro i obszerną wiedzę w różnych tematach, interesujesz się marketingiem i lubisz tworzyć kreatywne rzeczy, taka praca może Ci się spodobać. Pisanie tekstów sprzedażowych, opisów produktowych, artykułów branżowych oraz tekstów SEO można wykonywać praktycznie z każdego miejsca, wystarczy komputer i Internet. Mile widziana jest także wiedza z zakresu pozycjonowania stron internetowych oraz specjalizacja w jakiejś dziedzinie (np. jeśli chcemy się podjąć pisania artykułów o tematyce zdrowotnej, dobrze będzie wyglądał dyplom studiów z dietetyki).

#2 Korepetycje

Jeśli masz talent do przekazywania wiedzy i posiadasz doświadczenie dydaktyczne, możesz zaaganżować się w prowadzenie korepetycji z różnych przedmiotów. To okazja na dobry zarobek, a także szansa, dla tych osób, których pasją jest nauczanie. Najbardziej pożądane przedmioty to te, których nauka przysparza najwięcej problemów, czyli chemia, fizyka, matematyka i biologia. Równie pożądane na rynku są korepetycje z języków obcych.

#3 Tłumaczenia

Praca tłumacza w dzisiejszych czasach często ma charakter zdalny, dzięki czemu można ją pogodzić z domowymi obowiązkami. Znajomość obcego języka na poziomie minimum C1 to duży atut, który pozwoli Ci rozwinąć się na rynku tłumaczeń. Kto wie, może wkrótce pasja do języków obcych przerodzi się we własne biuro tłumaczeń?

#4 Projektowanie grafik

Masz zmysł artystyczny i potrafisz obsługiwać programy graficzne? Możesz się zająć profesjonalnym projektowaniem grafik pod strony internetowe, a także tworzeniem materiałów reklamowych. To praca, którą możesz wykonywać równie dobrze z domu, jak i z biura! Możesz pracować na cały etat dla jednej firmy lub w charakterze freelancera i poszukiwać klientów oraz zleceń na własną rękę.

#5 Salon kosmetyczny

Jeśli posiadasz wykształcenie kierunkowe z kosmetologii, możesz spróbować otworzyć własny biznes kosmetyczny – blisko domu, lub nawet w domu. Możesz także podjąć się dodatkowych zleceń z zakresu wizażu lub wykonywania makijażu (np. na wesela). Wiele osób, które dziś prowadzą takie salony, zaczynało od robienia paznokciom sąsiadek po znajomości! Oferowany rodzaj usług warto dopasować do potrzeb klientów – warto zrobić rozeznanie w najbliższej okolicy i pod tym kątem rozbudować działalność!

#6 Specjalista ds. Social Media

Zajmowanie się komunikacją w Social Media nie wymaga siedzenia po 8 godzin w biurze. Wiele obowiązków można wykonywać zdalnie. Jeśli masz takie możliwości i posiadasz wykształcenie związane z marketingiem internetowym, nie wahaj się ich wykorzystać!

#7 Rękodzieło

Meble i dekoracje DIY to ostatni krzyk mody. Tego typu rękodzieło jest bardzo cenione, nie tylko przez projektantów, ale także zwykłych konsumentów, którym zależy na wyjątkowych i unikatowych rzeczach w domu. Jeśli posiadasz talent do wykonywania estetycznych rzeczy, warto w niego zainwestować!

#8 Porady dietetyczne

Zdrowy styl życia to kolejny trend, który zawładnął światem. W obliczu wielu chorób cywilizacyjnych, u których podłoża stoi niewłaściwy styl życia, biznes o charakterze dietetycznym może się okazać strzałem w dziesiątkę!

#9 Usługi cateringowe

Jeśli lubisz gotować i znasz się na tym bardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować otworzyć firmę cateringową. Pomysł ten może się okazać trafiony, o ile poznasz dobrze warunki związane z prowadzeniem takiej firmy i dopełnisz wszystkich formalności związanych z sanepidem.

#10 Sklep z odzieżą

W dzisiejszych czasach otwarcie dobrze funkcjonującego sklepu internetowego nie jest tak trudne, jakby się mogło wydawać. Jeśli masz smykałkę do zarządzania i znasz się na modzie, możesz otworzyć własny sklep z odzieżą, np. dedykowaną dla kobiet w ciąży. W prowadzeniu sklepu przydatna będzie wiedza z zakresu marketingu, chyba że zamierzasz zlecić to zadanie zewnętrznej firmie lub podległym pracownikom. Jeśli nie masz czasu lub wiedzy koniecznej do wdrożenia sklepu, możesz skorzystać z takiego rozwiązania jak gotowy sklep pod klucz.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Biznes dla kobiet – najlepsze pomysły dla mam!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Biznes dla kobiet – najlepsze pomysły dla mam!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania