DZIAŁY

Konflikty i kłótnie są częścią naszego życia. Nie łatwo jednak przyznać się do błędu i powiedzieć „przepraszam”. Na szczęście można zrobić to w inny sposób. Należy jednak pamiętać, że nie ważne jak, ważne, że szczerze.

Szczera rozmowa

Najlepszy, ale też najtrudniejszy sposób na przeprosiny. Podczas takiej rozmowy, można rozwiązać prawie każdy konflikt. Omówienie wszystkich trapiących nas spraw pozwoli „oczyścić atmosferę” i uniknąć nieporozumień w przyszłości. Ważne jednak, by rozmowa była naprawdę szczera i polegała nie tylko na mówieniu o naszych odczuciach, ale też uważnym słuchaniu drugiej osoby.

Prezent

Mogą to być kwiaty, ulubione czekoladki albo alkohol – wszystko zależy od tego, kogo chcemy przeprosić. Dobrze dopasowany prezent, połączony ze szczerym „przepraszam” pokaże drugiej osobie, że nam na niej zależy i nie chcemy by konflikty popsuły łączącą nas relację.

List

Kiedy rozmowa w cztery oczy jest ponad nasze siły, idealnym pomysłem będzie napisanie szczerego listu. Można przekazać w nim wszystko to, czego nie mieliśmy odwagi powiedzieć wprost, a co powinno zostać powiedziane, a nawet więcej. Nie zawsze rozmawianie o naszych uczuciach jest dla nas łatwe, a list pozwoli powiedzieć to, na co nie mamy odwagi podczas prawdziwej rozmowy.

Kolacja

Wspólna kolacja będzie wyjątkowa zwłaszcza jeśli zostanie przygotowana przez nas samodzielnie. Najlepiej będzie również przygotować coś, co lubi osoba, którą usiłujemy przeprosić. Jeżeli natomiast brak nam kulinarnego talentu można również wybrać się razem do przytulnej restauracji albo nawet kawiarni na ulubione ciastko. Jeżeli przeprosiny należą się naszemu partnerowi, dobrze będzie wybrać restaurację, w której byliście na przykład na pierwszej randce.

Wspólny wyjazd

Może to być weekend w waszym ulubionym hotelu, wspólny wypad do spa, albo dłuższe wakacje. Ważne, żeby było to miejsce, w którym odpoczniecie, pobędziecie razem i spędzicie czas tak jak lubicie. Podczas takiego wyjazdu, odcinając się od codzienności, łatwiej będzie porozmawiać, zażegnać konflikt i uniknąć ich w przyszłości.

Coś miłego

Wystarczy odrobina wolnego czasu i dobre chęci. Pomysłów jest mnóstwo – od posprzątania mieszkania, przez upieczenie ulubionych babeczek, na relaksującym masażu kończąc. W tym przypadku również najważniejsze jest, żeby Twoje działania były przede wszystkim szczere. Pomyśl z czego ucieszyłaby się bliska Ci osoba i po prostu to zrób.

Niniejszy poradnik pod tytułem "6 sposobów jak przeprosić kogoś bliskiego" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "6 sposobów jak przeprosić kogoś bliskiego" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania