DZIAŁY

Możliwe, że znalezienie dodatkowego czasu w ciągu dnia przez niezorganizowanie zadań, może utrudnić Ci pracę. Spójrz na każdą z następujących dziedzin życia zawodowego i sprawdź, gdzie możesz wprowadzić ulepszenia, które pozwolą Ci poświęcić więcej czasu na rzeczy, na których naprawdę musisz się skupić.

Komunikacja

Jedną z najważniejszych umiejętności w każdej firmie jest skuteczna komunikacja. Kiedy rozmawiasz z pracownikami i klientami, upewnij się, że wszystkie twoje instrukcje i informacje są zrozumiałe tak, jak tego chcesz. Proste powtarzanie tej samej prośby na różne sposoby po zakończeniu rozmowy może oznaczać nieporozumienie. Jasna komunikacja jest celem numer jeden. Możesz mieć tytuł magistra w języku angielskim, ale osoba, z którą się komunikujesz może nie być tak wykształcona. Utrzymując prosty język, zwiększasz swoje szanse na zrozumienie swojej wiadomości.

Planowanie

Jest to coś, co jest potrzebne zarówno w przypadku powtarzających się projektów, jak i większych inwestycji. Prowadź roczny planer na swoim biurku, w którym zapiszesz powtarzające się projekty (roczne / miesięczne / itp.), abyś na pierwszy rzut oka mógł zobaczyć na kiedy musisz zacząć zbierać informacje.

Przy większych projektach zaplanuj wszystko na samym początku. Podziel go na mniejsze etapy i dopisz datę, w której należy wykonać każdy kolejny krok. Przydzielaj każdy dowolny projekt, który może być wykonany przez kogoś innego, ale ściśle go nadzoruj, kto i kiedy to robi. Po zaplanowaniu sposobu realizacji projektu okaże się, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że odłożysz go na ostatnią chwilę.

Ustalanie priorytetów

Przeskakiwanie z jednego projektu do drugiego, brak poczucia, że ​​coś osiągnąłeś każdego dnia lub ciągły pośpiech, jest oznaką, że trzeba zmienić sposób, w jaki podchodzisz do planowania zadań. Ustal priorytety strategiczne. Każdego ranka planuj co masz dzisiaj wykonać i postaw sobie priorytety. Kiedy już wiesz, co trzeba zrobić, co jest najbardziej pilne i jak długo będzie to trwało, zapisz swoje zadania do harmonogramu pracy na dany dzień.

Odkładanie na później

Dla wielu ludzi jest to największy złodziej czasu! Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przyznać, że jesteś musisz coś nadrobić, a następnie zidentyfikować zadania, które zamierzasz odłożyć. Gdy dowiesz się, których rzeczy prawdopodobnie nie robisz, zastanów się, dlaczego nie chcesz tego dokonać. Być może są zbyt trudne, zbyt nudne lub po prostu wydają się marnować Twój cenny czas. Wyeliminuj zwlekanie z dnia pracy i zobacz, jak wiele możesz osiągnąć w ciągu dnia.

Delegacja

Jeśli masz pracowników do pomocy, odłóż niektóre z rutynowych zadań, które możesz szybko zlecić komuś innemu. Pamiętaj, aby wyraźnie przekazać instrukcje i upewnić się, że są one zrozumiałe przed przed zostawieniem pracowników samych sobie. Gdy już czymś delegujesz, wystarczy krótka instrukcja, aby upewnić się, że jest wykonana zostanie ona prawidłowo.

Teraz już wiesz jak organizować swoją pracę? Przecież to bardzo proste, wystarczy, że zastosujesz te proste rady!

Niniejszy poradnik pod tytułem "5 sposobów na lepszą produktywność w pracy" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "5 sposobów na lepszą produktywność w pracy" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.