Dom
Czytany poradnik
Zrób to sam – stojak na wino
0

Zrób to sam – stojak na wino

AUTOR:  Alicja Hudzik10 sierpnia 2018

Lubisz się otaczać oryginalnymi i własnoręcznie wykonanymi przedmiotami? Szukasz ciekawych pomysłów i przydatnych inspiracji? Mamy coś dla Ciebie – zrób to sam – stojak na wino! Oryginalny stojak lub półkę możesz wykonać samodzielnie w domu, wystarczy odrobina czasu wolnego i odpowiednie materiały!

Zrób to sam – stojak na wino!

Oryginalny domowy stojak na wino możesz wykonać z tektury lub drewna. Możesz w tym celu wykorzystać drewnianą sklejkę lub skrzynię po owocach. Wystarczy odrobina inwencji twórczej i podstawowe narzędzia do majsterkowania, by  stworzyć niecodzienny i piękny w swej prostocie przedmiot, który możesz postawić w domu lub podarować znajomym! Jak wykonać stojak na wino? Podpowiadamy!

Czego będziesz potrzebować, by wykonać oryginalny „zrób to sam” stojak na wino?

Do wykonania stojaka, potrzebujesz jedynie takich materiałów jak kartonowa tuba oraz filc. Kartonowa tuba to koszt około kilku złotych, możesz ją dostać w sklepie papierniczym oraz na poczcie. Z kolei filc możesz dostać w każdym sklepie dla plastyków, z artykułami papierniczymi oraz z dekoracjami, a nawet w sieci EMPIK. Do wykonania pomysłowego stojaka przydadzą się również: klej, kolorowa taśma izolacyjna, nożyczki, linijka oraz opcjonalnie metr krawiecki i nożyk do cięcia tektury. Tubę należy podzielić na dwie różne części oraz obciąć dokładnie w połowie, tak by uzyskać dwa półkoliste fragmenty. Części te możemy znowu obciąć w połowie, tym razem jednak nie wzdłuż, tylko dookoła, by otrzymać w sumie cztery mniejsze półkoliste elementy o wymiarach zbliżonych do butelki wina. Tuby możesz ze sobą skleić klejem, a następnie ozdobić taśmą izolacyjną (np. w kolorze niebieskim, zielonym lub fioletowym. Dodatkowo można jeszcze obkleić stojak filcem i gotowe!

Stojak na wino z drewna

Mamy dla Ciebie również inny pomysł, że jeśli lubisz tworzyć w stylu zrób to sam. Stojak na wino 5 możesz wykonać również z drewna, będziesz do tego potrzebować jedynie laminowanej sklejki oraz materiałów do dekoracji! Aby wykonać stojak, który pomieści nie tylko wino, ale i komplet lampek, wystarczy dokładnie pomierzyć rozmiary i w drewnianej sklejce wywiercić otwory – odpowiednio w jej części centralnej – na butelkę wina, a po zewnętrznych częściach, mniej więcej po kwadracie na około – otwory dla nóżek od lampek do wina. Po wywierceniu otworów poprowadź drobne szczeliny (o grubości nóżki od kieliszka), by lampki można było bezpiecznie wysuwać ze stojaka. Na koniec pamiętaj o tym, by oszlifować i polakierować stojak. Miłej zabawy!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze