DZIAŁY

Meble z palet to ostatni krzyk mody! Takie rozwiązanie jest praktyczne, oryginalne, a oprócz tego tanie. Potrafi nadać charakteru każdemu pomieszczeniu, wystarczy tylko dobry pomysł na wykorzystanie palety.

Gustowny wypoczynek

Paleta jest bardzo wdzięcznym materiałem do obróbki, który łatwo poddaje się wszelkim modyfikacjom. Dlatego jest tak atrakcyjna pośród projektantów wnętrz oraz majsterkowiczów. Aby ją wykorzystać, na początek proponujemy Ci coś prostego i spektakularnego, a mianowicie kanapę z palet. Jako że ten zbitek desek często jest nierówny i chropowaty, zacznij od wyszlifowania go papierem ściernym lub szlifierką. Rozmiar mebla jest dowolny w zależności od miejsca, jakie na niego posiadasz.

Teraz pomaluj paletę farbą do drewna lub bejcą. Wybierz kolor najbardziej pasujący do Twojego wnętrza. Teraz zajmij się nóżkami, żeby wysokość kanapy była odpowiednia. Dobierz je do swoich indywidualnych preferencji i najlepiej wykonaj je z drewna. Przykręć je od spodu palety, a potem przejdź do listewki spinającej oparcie sofy. Powinna ona sięgać ziemi tak, żeby bez problemu połączyć ją z nóżkami siedziska. W tym celu będziesz potrzebować dwóch śrubek na jedną deskę oparcia. Po wykonaniu tej czynności mebel gotowy i pozostaje Ci tylko ułożyć na nim materac i stertę kolorowych poduszek!

Meble z palet w każdym wnętrzu

Meble z palet nadają się idealnie do każdego rodzaju wnętrza. W tych eleganckich przełamują nieco chłód, a w przesyconych dodatkami, dodają prostoty. Co powiesz na industrialny, prosty stół do kawy?

Podobnie jak w przypadku kanapy, najpierw musisz odpowiednio zeszlifować i pomalować paletę. Wybierz też wysokość idealną dla siebie. Następnie możesz przykręcić do jej spodu cztery nóżki w postaci kółek, co uczyni Twój stolik mobilnym. Na koniec, wykończ jego blat czymś gładkim,  co przy okazji nie zniszczy całego efektu. Wyeksponuj więc paletę, nakładając na jej wierzch przeźroczystą szybę.

Prosty wieszak

Na sam koniec proponujemy Ci wykonanie wieszaka. Zrobienie go nie zajmie Ci sporo czasu, a jego funkcjonalność będzie całkowicie zachowana. Będziesz potrzebować jednego poziomu palety, a więc 3-4 desek złączonych poziomo desek. Po wcześniejszym przygotowaniu ich, czyli szlifowaniu oraz malowaniu farbą do drewna lub bejcą, przykręć do końcówek desek z jednej strony, metalowe wieszaki. Dostaniesz je w niemal każdej sieciówce z materiałami budowlanymi. Teraz pozostaje Ci tylko zawieszenie Twojego wieszaka na ścianie i po krzyku! Takie meble z palet są bardzo przyjazne dla środowiska, łatwe do zrobienia i tanie, co pozwala wielu młodym ludziom urządzić się na nowym mieszkaniu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Zrób to sam – meble z palet" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Zrób to sam – meble z palet" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.