Dom
Czytany poradnik
Zrób to sam – domek dla lalek w 20 minut
1

Zrób to sam – domek dla lalek w 20 minut

AUTOR:  Agnieszka Szarak4 maja 2018

Szukasz oryginalnej zabawki dla dziecka, ale nic nie spełnia Twoich oczekiwań? Zamiast chodzić po kolejnych sklepach i wydawać niebotyczne kwoty – zrób to sam. Wspaniały efekt gwarantowany!

Wielkie wrażenie małym kosztem

Nasz pierwszy pomysł, żeby wykonać błyskawicznie domek dla lalek to użycie kartonu. Ta z pozoru nieciekawa i zbędna rzecz bardzo łatwo poddaje się wszelkim obróbkom i łatwo ją zdobyć. Z pewnością masz jakiś karton po telewizorze, odkurzaczu albo mikrofali. Jeśli nie, zapytaj w sklepach. Może sprzedawca Ci jakiś da?

Karton zdobyty, więc teraz przejdźmy do działań. Postaw karton tak, by ruchome skrzydełka były w pionie. Możesz je usunąć lub zostawić, wtedy domek dla lalek będzie zamykany. Wówczas potrzebny Ci jednak będzie jeszcze jeden karton. Wykonasz z niego bowiem przedziałki w domku, dzięki którym stworzysz dowolną ilość pomieszczeń. Najprościej, jeżeli podzielisz środek na cztery równe części np. na salon, sypialnię, łazienkę i kuchnię. Zrobione? To teraz podklej ścianki pomieszczeń dowolnym papierem kolorowym. Możesz też coś na nim narysować, powiedzmy, że okna, kwiaty albo szafki. Szczegóły domku dla lalek zależą tylko od Twojej wyobraźni i preferencji. Kilka minut roboty i gotowe!

Zrób to sam – półka spisana na straty

Masz w domu starą półkę lub niewielki regał, którego chcesz się pozbyć? Za nic w świecie go nie wyrzucaj, tylko wykorzystaj do ponownego użytku! Taki mebel ma wielki potencjał, który możesz użyć do zabawy w „zrób to sam”. Półka o trzech poziomach w szybki i przyjemny sposób może przeobrazić się w domek dla lalek.

Jeżeli mebel nie posiada pleców, dokup do niego specjalną płytę i zamontuj. Twój domek ma już trzy lub cztery piętra — w zależności od wysokości półki. Teraz wystarczy go pomalować na ulubiony kolor Twojej pociechy lub samodzielnie wybrać bezpieczny róż bądź biel. Popracuj też nad tłem do pokoi, który stanowią dodane przez Ciebie plecy półki. Możesz je pomalować na różne kolory, zakleić papierem albo kupić specjalne naklejki w kształcie okien, mebli czy ozdób do domu. Bardzo proste, a efektowne.

Brak zdolności manualnych

Gdy nie masz zdolności manualnych, nadal możesz wykonać coś oryginalnego w prosty sposób. Zrób to sam nieoznaczana wyrafinowanych zdolności oraz niespotykanego zmysłu artystycznego. Wróćmy więc do kartonów dla tych, którzy czują się niepewnie. Będą Ci potrzebne dwa. Nie otwieraj ich, tylko starannie zaklej i pomaluj na dowolny kolor. Kiedy te już wyschną, w każdym z nich wytnij kilka prostokątnych otworów imitujących okna z dwóch stron, oraz jeden duży otwór na całą ścianę, żeby dziecko mogło się swobodnie bawić. Następnie postaw jeden karton na drugim tak, by wyglądały, jak dwupiętrowy domek. Kiedy jesteś już pewny tego układu, sklej ze sobą kartony i gotowe. Futurystyczny domek dla lalek czeka na pierwszych mieszkańców!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze