Odżywianie
Czytany poradnik
Zadbaj o śniadanie do pracy!
0

Zadbaj o śniadanie do pracy!

AUTOR:  Klaudia Ozimek26 sierpnia 2018

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nie może go zabraknąć w twojej diecie, więc koniecznie zadaj o jego obecność. Dotyczy to także osób, które chodzą do pracy. Śniadanie do pracy zawsze powinno znaleźć się w twojej torbie. Dziś pokażemy ci, dlaczego śniadanie jest takie ważne i jakie produkty najlepiej wybrać do pracy.

Śniadanie do pracy – dlaczego jest tak bardzo ważne?

Wiele osób zapomina o śniadaniu lub przez pośpiech po prostu nie mają czasu na jego zjedzenie. A przecież śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Bez niego nie mamy siły na pracę, i to przede wszystkim śniadanie do pracy jest tak bardzo ważne. A poza tym, bez śniadania nasz metabolizm spowalnia swoją pracę, przez co zaczyna gromadzić się większa ilość tkanki tłuszczowej co prowadzić może do problemów z nadwagą. Osoby, które zapominają śniadania do pracy, często są przemęczone, a ich praca jest mniej efektowna. Jeśli więc chcesz zadbać o swoją figurę i zdrowie, to zapamiętaj, że śniadanie do pracy jest najważniejsze.

Śniadanie do pracy – najlepsze pomysły

Często mamy problem z wybraniem idealnego śniadania do pracy. Ciepłe posiłki często nie są dostępne, a zabieranie ze sobą wielu składników, by przygotować ciekawy i zdrowy posiłek nie jest możliwe. Na przygotowanie takiego śniadania nie ma nawet czasu. Jakie więc śniadanie do pracy zrobić?

Płatki z jogurtem – te dwa składniki możesz zabrać ze sobą do pracy. Jogurt naturalny w jednym pojemniki, a płatki w drugim. Na przerwie wystarczy, że wsypiesz płatki do jogurtu i gotowe. W ciągu kilku sekund masz pełnowartościowe, pyszne i proste śniadanie do pracy.

Mieszanka owocowa lub warzywna – możesz w ciągu pracy podjadać sobie kawałki owoców lub warzyw. To doda ci energii i pomoże przetrwać do końca pracy.

Musy owocowe – możesz je zrobić dzień przed pracą. Wystarczy kilka owoców i zmiksowanie ich, a następnie przelej mus do butelki. A do musu możesz zjeść wafle ryżowe.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze