DZIAŁY

Na czas nawożenia co roku przychodzi pora i należy zacząć kupować chemiczne nawozy. A może jednak tym razem nie będzie to konieczne? Każdy ogrodnik pragnie, by jego rośliny miały jak najlepsze warunki do pracy oraz chce im dostarczyć jak najwięcej składników odżywczych. Jednak do tego zadania nie są potrzebne chemiczne nawozy. Doskonałym preparatem dbającym o rośliny, jest nawóz z pokrzyw. Sprawdź z nami jak go wykonać.

Nawóz z pokrzyw – składniki

Jeśli chcesz zrobić nawóz z pokrzyw, musisz mieć kilka najważniejszych, niezbędnych do tego produktu składników. Potrzebne ci będzie około kilograma liści z pokrzyw. Niezbędna będzie również woda, a potrzebować jej będziesz około dziesięciu litrów. Najlepiej, jeśli pokrzywę będziesz zbierać ze świeżych pędów i to z ich szczytów. Nie zrywaj liści z pokrzyw, które zaczynają już kwitnąć. Świeża i młoda pokrzywa ma znacznie więcej składników odżywczych.

Nawóz z pokrzyw – przygotowanie

Wiele osób zastawania się jak wykonać nawóz z pokrzyw, a nie ma w tym zadaniu nic skomplikowanego. Jest to bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Pamiętaj, by zaopatrzyć się w duży szczelny pojemnik, w którym potem umieścisz wszystkie liście pokrzyw i zalejesz je wodą. Po tym zabiegu musisz szczelnie zamknąć pojemnik. Nawóz z pokrzyw gotowy będzie dopiero po upływie dwóch tygodni. Przygotowaną mieszankę liści z wodą musisz odstawić na dziesięć – czternaście dni. Jeśli chcesz przyśpieszyć czas robienia nawozu umieść pojemnik z wodą i liśćmi pokrzywy w ciepłym miejscu.

Nawóz z pokrzyw – stosowanie

Po dwóch tygodniach nawóz z pokrzyw na pewno będzie już gotowy. Po tym czasie musisz przecedzić go przez gazę. Podczas tego zadania nie zrażaj się nieprzyjemnym zapachem. Pamiętaj, że ma on działać, a nie ładnie pachnieć. Zanim użyjesz nawozu, musisz go rozcieńczyć z wodą. Nabierz w mniejszy pojemnik nawozu i wlej do niego dziesięć szklanek wody. Tak rozcieńczonym nawozem podlewaj rośliny raz na tydzień.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Wypróbuj nawóz z pokrzyw!" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Wypróbuj nawóz z pokrzyw!" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.