DZIAŁY

Replika broni to nie wszystko. Aby zacząć swoją przygodę z airsoftem, musisz mieć również odpowiednie wyposażenie taktyczne. Co wybrać na początek?

Na co zwracać uwagę przy wyborze elementów wyposażenia?

Wybór wyposażenia taktycznego jest równie ważny, co zakup pierwszej repliki broni do ASG. Kiedy zaczynasz swoją przygodę z airsoftem, nie udajesz żołnierza – masz się nim stać. W ASG nie chodzi tylko o strzelanie do siebie gumową amunicją – to sprawność, wytrzymałość i taktyka. Stanowi to świetny sposób na to, aby zamiast z padem w ręku odbywać potyczki z prawdziwym przeciwnikiem, w takich warunkach, w jakich odbywają się prawdziwe bitwy.

Replika broni jest bardzo ważna – to od wyboru odpowiedniego karabinu zaczynasz swoją przygodę z tym sportem. Ale to dopiero początek – trzeba też skompletować umundurowanie i wyposażenie taktyczne, które zrobi z nas prawdziwych żołnierzy. Możesz je obejrzeć i porównać, wchodząc na stronę Gunfire.

Po pierwsze, kamizelka taktyczna

Do karabinu potrzebne są magazynki, zaś żołnierz musi mieć przy sobie nóż, granaty, pistolet i bukłak z wodą. To wszystko powinno być zawsze pod ręką – bez kamizelki taktycznej nie ma po co iść do lasu. Wybór tego najważniejszego elementu wyposażenia taktycznego do ASG należy zacząć od ustalenia, czy chcemy mieć gotowy produkt, czy też będziemy konfigurować kamizelkę w miarę rozwoju swojej pasji i wzrostu ilości akcesoriów.

Kamizelki mogą mieć pas z systemem MOLLE, który umożliwia dobranie ilości i wielkości kieszeni i ładownic. Drugi typ kamizelki posiada kieszenie i ładownice wszyte na stałe. Część z nich jest bardziej zabudowana, więc zapewnia dodatkową izolację ciała będącego pod ostrzałem kul. Ze względu na kształt i funkcjonalność kamizelki taktyczne można podzielić na trzy grupy: belkit, chest rig i plate carrier.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Nie udajesz żołnierza, nie strzelasz na konsoli – jesteś żołnierzem, strzelasz i “obrywasz” kulką naprawdę. Dlatego konieczne są gogle ochronne, które będą osłaniać oczy i zapewnią komfortową widoczność podczas bitwy. Plastikowe kulki oczywiście nie zrobią krzywdy, ale czasem mogą boleśnie zranić – twarz i głowa muszą być zatem odpowiednio osłonięte. Hełm z osłoną na uszy to absolutna konieczność.

Warto kupić taki hełm, który umożliwia łatwy montaż noktowizora, przydatnego podczas gier nocnych. A do tego maska ochronna na twarz. Tylko w ten sposób możesz naprawdę cieszyć się ze strzelanki i bezpiecznie poruszać po lesie czy opuszczonych budynkach. Strój to oczywiście również maskujący mundur, wygodny i wytrzymały. Na dłonie rękawice, w których możesz swobodnie obsłużyć karabin, a jednocześnie chronić dłonie przed zranieniem podczas przedzierania się przez las. Na koniec wojskowe buty i emblematy, niezbędne gdy dołączysz do małej armii.

Wybierając wyposażenie, musisz przygotować się na spore wydatki, ale satysfakcja i możliwość rozładowania stresu na świeżym powietrzu są tego warte.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Wyposażenie taktyczne ASG – na co zwracać uwagę przy wyborze?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Wyposażenie taktyczne ASG – na co zwracać uwagę przy wyborze?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.