Relacje
Czytany poradnik
Współżycie w czasie miesiączki – fakty i mity
1

Współżycie w czasie miesiączki – fakty i mity

AUTOR:  Agnieszka Szarak16 lipca 2018

Współżycie w czasie miesiączki rodzi wiele pytań. Jedni mówią, że lepiej odpuścić sobie wówczas miłosne uniesienia, a inni, że nie ma to znaczenia. Przyjrzyjmy się więc lepiej temu zagadnieniu.

Samopoczucie i zgoda

Seks w czasie miesiączki wcale nie jest absolutnie zakazany. To kobiety wstydząc się przypadłości, jaką jest menstruacja, owiały temat tajemnicą. Okres nie jest jednak niczym złym, brudnym ani wstydliwym, aczkolwiek może być uciążliwy dla samej kobiety. Każda a pań ma bowiem inne dolegliwości związane z krwawieniem. Podczas gdy jedne w ogóle nie odczuwają żadnych uporczywych skutków, inne bolą plecy, brzuch czy stawy.

Dlatego, decydując się na współżycie w czasie miesiączki, potrzebna jest zgoda obu stron. Nie krępuj się i poinformuj partnera, że obecnie przechodzisz przez menstruację, ale czujesz się dobrze. Jeżeli partner również wyrazi chęć na zbliżenie, nic nie stoi Wam na przeszkodzie.

Współżycie w czasie miesiączki a higiena

Jeśli chcecie uprawiać seks mimo krwawienia, ważne jest, aby zadbać o odpowiednią higienę, żeby wspominać to zdarzenie dobrze, a nie ze wstrętem. Co prawda nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie do pozycji, jaką wybierzecie, ale najlepiej jest zdecydować się na pozycję klasyczną. Powód jest taki, że wówczas nie nasila się krwawienie i miejsce, w którym dochodzi do stosunku nie zostanie dodatkowo ubrudzone.

Żeby jednak zyskać absolutną pewność, że wszystko wokół nie będzie we krwi, dobrze jest rozłożyć dodatkowy ręcznik albo prześcieradło. Jednak nie każdemu mężczyźnie odpowiada widok, choćby najmniejszej ilości krwi menstruacyjnej. Jeżeli zatem chcecie go uniknąć, oddajcie się miłosnym igraszkom pod prysznicem albo w wannie.

Zajście w ciążę

Wśród wielu kobiet panuje przekonanie, że w czasie okresu nie można zajść w ciążę. Niestety takie myślenie jest błędne, ponieważ czas menstruacji jest równie dobrym momentem do zajścia w ciążę, jak inne dni.

W sytuacji, gdy cykl przebiega idealnie, dni niepłodne faktycznie mogą wypaść akurat na okres, jednak zdarza się to ekstremalnie rzadko. Znacznie częściej zdarza się z kolei tak, że dni niepłodne występują zaraz po miesiączce. Niezależnie więc, czy kochasz się z partnerem w czasie miesiączki lub nie, zawsze zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie, jeżeli nie planujesz ciąży.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze
  • Arkadi
    14 września 2018 at 11:38

    Dla mnie to nie komfortowe. Po miesiączce zaś miałam okropny problem. Cierpiałam na suchość pochwy. To straszny dyskomfort. Pomógł mi w tym przypadku hydrovag i wszystko się unormowało ale co przeżyłam to moje..