DZIAŁY

Współżycie w czasie miesiączki rodzi wiele pytań. Jedni mówią, że lepiej odpuścić sobie wówczas miłosne uniesienia, a inni, że nie ma to znaczenia. Przyjrzyjmy się więc lepiej temu zagadnieniu.

Samopoczucie i zgoda

Seks w czasie miesiączki wcale nie jest absolutnie zakazany. To kobiety wstydząc się przypadłości, jaką jest menstruacja, owiały temat tajemnicą. Okres nie jest jednak niczym złym, brudnym ani wstydliwym, aczkolwiek może być uciążliwy dla samej kobiety. Każda a pań ma bowiem inne dolegliwości związane z krwawieniem. Podczas gdy jedne w ogóle nie odczuwają żadnych uporczywych skutków, inne bolą plecy, brzuch czy stawy.

Dlatego, decydując się na współżycie w czasie miesiączki, potrzebna jest zgoda obu stron. Nie krępuj się i poinformuj partnera, że obecnie przechodzisz przez menstruację, ale czujesz się dobrze. Jeżeli partner również wyrazi chęć na zbliżenie, nic nie stoi Wam na przeszkodzie.

Współżycie w czasie miesiączki a higiena

Jeśli chcecie uprawiać seks mimo krwawienia, ważne jest, aby zadbać o odpowiednią higienę, żeby wspominać to zdarzenie dobrze, a nie ze wstrętem. Co prawda nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie do pozycji, jaką wybierzecie, ale najlepiej jest zdecydować się na pozycję klasyczną. Powód jest taki, że wówczas nie nasila się krwawienie i miejsce, w którym dochodzi do stosunku nie zostanie dodatkowo ubrudzone.

Żeby jednak zyskać absolutną pewność, że wszystko wokół nie będzie we krwi, dobrze jest rozłożyć dodatkowy ręcznik albo prześcieradło. Jednak nie każdemu mężczyźnie odpowiada widok, choćby najmniejszej ilości krwi menstruacyjnej. Jeżeli zatem chcecie go uniknąć, oddajcie się miłosnym igraszkom pod prysznicem albo w wannie.

Zajście w ciążę

Wśród wielu kobiet panuje przekonanie, że w czasie okresu nie można zajść w ciążę. Niestety takie myślenie jest błędne, ponieważ czas menstruacji jest równie dobrym momentem do zajścia w ciążę, jak inne dni.

W sytuacji, gdy cykl przebiega idealnie, dni niepłodne faktycznie mogą wypaść akurat na okres, jednak zdarza się to ekstremalnie rzadko. Znacznie częściej zdarza się z kolei tak, że dni niepłodne występują zaraz po miesiączce. Niezależnie więc, czy kochasz się z partnerem w czasie miesiączki lub nie, zawsze zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie, jeżeli nie planujesz ciąży.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Współżycie w czasie miesiączki – fakty i mity" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Współżycie w czasie miesiączki – fakty i mity" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania