DZIAŁY

Jeżeli w systemie Windows nie widzimy nagrywarki, powodów oczywiście może być bardzo wiele. Warto zajrzeć do menadżera urządzeń. Jeżeli przy naszym napędzie, widnieje znak zapytania a w zakładce ogólne widzimy komunikat:

System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19).

Oznacza to problem z rejestrem. Aby napęd DVD/CD był znowu widoczny w systemie, musimy uruchomić edytor rejestru i przejść do ścieżki HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11*CE-BFC1-08002BE10318}. Po rozwinięciu klucza należy usunąć ciąg o nazwie UpperFilter i LowerFilter. Po ponownym uruchomieniu komputera napęd CD/DVD powinien znów być na swoim miejscu.

Wchodząc ponownie do menadżera urządzeń komunikat:System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19) powinien zniknąć.

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Windows – system nie widzi CD/DVD" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Windows – system nie widzi CD/DVD" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.