DZIAŁY

Chciałbyś mieć kilkaset złotych miesięcznie więcej niż obecnie? Stosując poniższe rady już teraz możesz zacząć zastanawiać się co byś za to kupił.

Jedzenie

Umówmy się – na to wydajemy najwięcej, więc trzeba zadbać o to abyśmy robili zakupy racjonalnie.

 • Zawsze twórz sobie listę produktów, planuj swoje posiłki, aby uniknąć kupowania niepotrzebnych rzeczy. 
 • Kiedy idziesz do supermarketu zjedz pożądny posiłek. Gdy jesteś głodny podejmujesz bardzo emocjonalne decyzje, wracasz z torbą pełnych zakupów, których nie będziesz w stanie zjeść.
 • Sprawdzaj gazetki promocyjne – jest w nich pełno artykułów w niższych cenach, o których nie miałeś pojęcia. 
 • Nie kupuj jedzenia do pracy – rób je w domu. W ten sposób dodatkowo ograniczysz spożywanie przetworzonej żywności i będziesz mieć kontrolę nad jadłospisem. Nie dojdzie do sytuacji, kiedy z braku pomysłu zdecydujesz się na niezdrową, szybką przekąskę. 
 • Ogranicz jedzenie na mieście, a jeśli już wychodzisz ze znajomymi, nie wybieraj najdroższych dań. 
 • Porównaj ceny w hipermarketach. Może się okazać, że kupując wciąż te same składniki znacząco przepłacasz.

Słodycze

 • Najlepiej ogranicz je całkowicie, oprócz zaoszczędzonych pieniędzy poprawisz stan swojej cery i całego organizmu. Jeśli jednak to zbyt duże wyzwanie, wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym możesz pozwolić sobie na słodkości.

Komunikacja

 • Jeśli często korzystasz z komunikacji miejskiej wybierz bilety semestralne. Podsumowując wszystkie przejazdy w skali kilku miesięcy zaoszczędzisz ok. 150 zł  
 • Zanim kupisz auto zastanów się dwa razy – czy naprawdę jest Ci ono potrzebne? Samochód generuje bardzo dużo opłat począwszy od paliwa, po naprawy i drogie ubezpieczenie.
  Osoby posiadające już swój pojazd powinny korzystać z niego możliwie jak najmniej – przy każdej okazji skorzystać z roweru, autobusu lub tramwaju.
 • Uber, Taxify czy zwyczajna taksówka – generator nie potrzebnych wydatków! Szybko można się przyzwyczaić do wygody jaką dają nam dzisiejsze możliwości, a jeszcze trudniej z niej zrezygnować. Częste zniżki w aplikacjach kuszą, ale zliczając wszystkie przejazdy w miesiącu możemy uzyskać pokaźną sumę, dlatego korzystaj z nich w ostateczności, kiedy nie masz innego transportu.

Kosmetyki

 • Szukaj promocji – drogerie typu Rossmann lub Hebe często organizują tydzień zniżek, za które Twój portfel Ci podziękuje. Możesz również robić zapasy w przypadku, gdy używasz tych samych artykułów co miesiąc i wiesz, że kupisz go prędzej czy później. 
 • Rozcinaj tubki po kosmetykach na wykończeniu, w środku znajduje się jeszcze sporo produktu.
 • Nie ograniczaj się do sklepów stacjonarnych. W internecie towar jest sprzedawany w niższych cenach, a przesyłki bywają wielokrotnie bezpłatne.

W łazience

 • Biorąc prysznic, zakręcaj wodę kiedy jej nie potrzebujesz. Po pierwsze zaoszczędzisz wodę, a po drugie kąpiel przebiegnie znacznie szybciej.
 • Nie sugeruj się informacjami na opakowaniach szamponów, mówiącym o podwójnym myciu włosów. Producenci zamieszczają je celowo, abyś szybciej zużył produkt i kupił kolejny. Jeden raz w zupełności wystarczy. 
 • Widzisz, że pewien z Twoich kosmetyków jest już prawie pusty? Wykorzystaj go do końca, dolewając odrobinę wody. Wymieszaj i gotowe.

To oczywiście nie wszystkie sposoby na zaoszczędzenie gotówki. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile pieniędzy ucieka nam między palcami. Przy systematycznym i skrupulatnym trzymaniu się zasad możemy zachować część funduszy i przeznaczyć je na znacznie przyjemniejsze cele.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Wciąż brakuje Ci pieniędzy? Sprawdź jak szybko możesz zaoszczędzić" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Wciąż brakuje Ci pieniędzy? Sprawdź jak szybko możesz zaoszczędzić" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.