DZIAŁY

Przebarwienia po trądziku to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Choroby skóry dotykają coraz więcej osób, jak radzić sobie z ich konsekwencjami?

Jak powstają przebarwienia?

O przebarwieniach należy mówić już w momencie, w którym pojawia się trądzik. Żeby odpowiednio im zaradzić, potrzebna jest dobra pielęgnacja oraz wiedza na jej temat. Niestety, często sięga się po porady lub niezbędne informacje, kiedy do przebarwienia już doszło i trudno sobie z nim poradzić.

Przede wszystkim, nie wyciskaj pryszczy. Mówi się o tym wszędzie, a dermatolodzy wręcz grzmią na ten temat, ale to prawda. Złe wyciśnięcie pryszcza prowadzi do powstawania dziur, przebarwień, a nawet blizn. Porwać się na wyciskanie możesz jedynie, gdy zobaczysz wyraźny, biały czubek. Wtedy porządnie umyj ręce, wyciśnij pryszcza wacikami, aż pojawi się krew, po czym zdezynfekuj np. wodą utlenioną. Inne zaniedbanie cery to używanie nieodpowiednich kremów, przesuszanie jej lub niedostateczne oczyszczenie rano oraz wieczorem. Winne może być także słońce, które ma niszczycielski wpływ na naszą cerę. Nawet zimą warto nałożyć na buzię krem z filtrem, aby chronić się przed promieniami UV, prowadzącymi do powstawania plam.

Ze wszystkim da się walczyć

Nie martw, nie istnieją jednak sytuacje bez wyjścia. Wszystko da się zwalczyć, znając odpowiednie na to sposoby. W przypadku przebarwień po trądziku liczy się przede wszystkim cierpliwość. Skoro już udało Ci się wyleczyć z tej choroby, z pewnością posiadasz jej całe mnóstwo, bo masz za sobą długą i mozolną walkę. Zbawienna na przebarwienia jest witamina C i to właśnie po nią należy sięgnąć w pierwszej kolejności.

W domowym zaciszu możesz więc przygotować specjalną maseczkę z cytryny, bogatej w to, co niezbędne. Przygotuj połowę tego owocu, ogórka zielonego oraz małego jogurtu naturalnego. Zetrzyj ogórka na tarce i wymieszaj wszystkie składniki razem, a na koniec dodaj łyżkę oliwy z oliwek. Maseczka gotowa! Teraz nałóż ją na dobrze oczyszczoną twarz i trzymaj tak przez 15 minut. Potem zmyj ciepłą wodą.

Kojący miód

Kolejny dobry pomysł w walce z czerwonymi plamkami to mleczno-miodowe okłady. To idealne rozwiązanie dla skóry wrażliwej i delikatnej, skłonnej do wszelkiego rodzaju podrażnień. Melko bogate w kwas mlekowy ma właściwości peelingujące, natomiast miód antybakteryjne. W prosty sposób przygotuj wobec tego mieszankę z połowy szklanki mleka oraz dużej łyżki miodu. Nasącz w niej waciki, a potem obłóż nimi twarz, pozostawiając je na niej przez 15-20 minut. Po tym zabiegu przemyj buzię ciepłą wodą oraz nawilż ją swoim kremem do codziennej pielęgnacji i gotowe!

Metody ostateczne

Cierpliwie walczysz z przebarwieniami na własną rękę i nadal nic? Niestety czasem problem jest głębszy, niż wygląda. Wszystko zależy od naszej skóry, zdolności regeneracji oraz tego, jak mocno uszkodzony jest naskórek. Kiedy wszystkie inne sposoby zawodzą, łącznie ze specjalnymi kremami aptecznymi, warto wybrać się na konsultacje do kosmetologa lub dermatologa. Specjaliści za pomocą kwasów oraz peelingów mogą skutecznie pozbyć się irytujących plamek. Ostatecznie pozostają również metody laserowe, które są coraz powszechniej stosowane. Upewnij się jednak, że laser wykonuje prawdziwy profesjonalista, ponieważ jest to metoda najbardziej inwazyjna ze wszystkich, ale też bardzo skuteczna. W zależności od stanu skóry wystarczy jeden lub kilka zabiegów.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Walka z przebarwieniami po trądziku" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Walka z przebarwieniami po trądziku" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania