DZIAŁY

Potrzebujesz przekonwertować plik z PDF na JPG? Z tego poradnika dowiesz się, jak zamienić PDF na JPG i który program do konwertowania PDF jest najlepszy. Sprawdź koniecznie!

Konwersja PDF do JPG – komu jest to potrzebne?

Skoro trafiłeś na ten artykuł, zapewne interesuje Cię konwersja PDF do JPG. Pewnie niektórzy z nas zadają sobie pytanie, po co to robić. Po co zmieniać pliki z PDF do JPG skoro PDF jest lepiej skompresowany i ma inne zastosowanie niż JPG? W niektórych sytuacjach jednak konwersja PDF na JPG może się przydać.

Domyślnie system Windows nie ma zainstalowanego programu do otwierania plików zapisanych w formacie PDF (w starszych wersjach), posiada jedynie domyślnie wbudowany program do otwierania plików JPG. Oczywiście w Internecie jest dużo programów darmowych za pomocą których możemy otworzyć pliki w formacie PDF (Acrobat ReaderFoxit Reader itd.). W takim razie, dlaczego powstała ta porada?  Po pierwsze nie wszyscy mają programy do otwierania plików PDF, w związku z czym przerabianie PDF na JPG może być nieco utrudnione.

Po co nam program do zmiany PDF na JPG i odwrotnie? Konwersja z JPG na PDF może się przydać np. wtedy, gdy chcemy wykorzystać dokument PDF jako tło do prezentacji lub zależy nam, by przedstawić jakiś konkretny fragment, bez otwierania całego dokumentu. Może się okazać potrzebna także wtedy, gdy chcemy wyświetlić dany dokument na urządzeniu, które nie obsługuje formatu PDF (np. na smartfonie). A także w sytuacji, gdy chcemy udostępnić coś na kanałach Social Media (np. w formie posta na Facebooku).

Konwersja PDF do JPG online

Jak przekonwertować PDF do JPG? Najprostszym rozwiązaniem jest zamiana PDF na JPG online. Możemy jej dokonać za pomocą internetowego konwertera z PDF do jgp. Takim konwerterem online jest np. strona zamzar.com. Aplikacja pozwala na zamianę JPG na PDF. Jest ona bardzo intuicyjna w obsłudze – wystarczy załadować plik, który chcemy przekonwertować z PDF na JPG, wybrać format wyjściowy i podać adres e-mail do przesłania przekonwertowanego pliku. Zamiana PDF na JPG potrwa niecałą minutę – po tym czasie otrzymamy na skrzynkę pocztową przekonwertowany plik np. do formatu JPG.

Inny konwerter z PDF do JPG, z którego warto skorzystać to convert.neevia.com. Strona umożliwia konwertowanie PDF do JPG, a także zamianę formatów innych plików. Nowy adres, pod którym występuje ten konwerter to https://docupub.com/PDFconvert/. Żeby zmienić PDF na JPG, wystarczy ustawić format wyjściowy oraz kompatybilność i rozdzielczość pliku. Po przesłaniu dokumentu i kliknięciu na przycisk Upload & Convert konwerter z PDF na JPG odeśle nam przekonwertowany plik graficzny.

Bezpłatna aplikacja do konwertowania JPG do PDF to także PDFtoimage.com. Program pozwala na masowe konwertowanie JPG do PDF, co jest szczególnie przydatne, gdy mamy do czynienia z więcej niż jednym dokumentem PDF  lub gdy konwertowany plik posiada wiele stron.

Warto skorzystać także z https://PDFtoimage.com/pl/. To bezpłatny program do konwersji plików PDF. Aplikacje wyróżnia wysoka jakość – obrazy, mimo, że są kompresowane w sposób masowy, są odpowiednio zoptymalizowane. Program może skonwertować z PDF do JPG nawet pliki, których objętość przekracza 20 MB.

Polecamy również https://smallPDF.com/pl/PDF-do-JPG. Po zakończonej konwersji JPG na PDF online program wyświetla dokument jako pojedyncze pliki obrazów do pobrania. Możliwe jest także oczywiście, by po zmianie pliku PDF na JPG pobrać wszystkie załączniki razem, jako spakowany plik ZIP.

Konwertowanie JPG do PDF – jak z JPG zrobić PDF bez dostępu do Internetu?

Konwertowanie JPG do PDF można przeprowadzić online. Co jednak w sytuacji, gdy nie posiadamy dostępu do Internetu, a jest nam potrzebna zamiana PDF na JPG? Wystarczy ściągnąć odpowiedni program do konwersji.

Aplikacje, z których pomocą łatwo przeprowadzimy konwersję JPG na PDF to np. Virtual Image Printer Driver. Program można pobrać z wielu stron z darmowymi narzędziami i programami dla Windows, np. z Computer World. Jak korzystać z programu? Konwertowanie PDF na JPG z Virtual Image Printer Driver jest bardzo proste.

Po zainstalowaniu aplikacji w naszym systemie Windows pojawi się dodatkowa drukarka. Jak zamienić PDF w JPG? W celu konwersji PDF do JPG uruchamiamy plik PDF w domyślnym programie, wybieramy plik i drukowanie. Następnie wskazujemy na drukarkę o nazwie Image Printer. Przechodzimy na zakładkę Format File i wybieramy format, do jakiego chcemy przeprowadzić konwersję. Następnie zapisujemy nowo utworzony plik. Gotowe!

Jak zapisać PDF jako JPG? Inne programy

Inne darmowe programy do konwersji z PDF do JPG to:

  • PDF to JPG
  • PDF to JPG Converter,
  • Free PDF to JPG Converter,
  • Convert PDF to Image,
  • TalkHelper PDF Converter,
  • Boxoft PDF to JPG Converter,
  • PDFMate PDF To JPG Converter,
  • Go2Convert Image Converter.

Poza Boxoftem wszystkie one są dostępne w darmowych wersjach, są także kompatybilne z Windows 7 oraz nowszymi wersjami systemu Windows.

Konwertowanie do PDF online

Sytuacją odwrotną do opisanych powyżej jest konwertowanie do PDF online. Co zrobić, gdy jest nam potrzebna taka konwersja? Ponownie możemy skorzystać z konwerterów online – zazwyczaj obsługują one więcej niż jeden format. Konwertowanie do PDF online można wykonać np. za pomocą freePDFconvert.com lub smallPDF.com.

Program do zamiany JPG na PDF

Jak konwertować do PDF bez dostępu do Internetu? Z zadaniem tym poradzą sobie wymienione powyżej programy. Możliwe jest także wyeksportowanie pliku do formatu PDF, taką opcję oferuje np. wtyczka PDF to Word – po jej zainstalowaniu edytor tekstu zamienia się program do zmiany PDF na JPG – tekst utworzony w formacie doc. możemy zapisać za pomocą jednego kliknięcia w postaci dokumentu PDF.

Niniejszy poradnik pod tytułem "W jaki sposób przekonwertować PDF do JPG?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "W jaki sposób przekonwertować PDF do JPG?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.