Kobieta
Czytany poradnik
Ubranka dla noworodka – pomysły
0

Ubranka dla noworodka – pomysły

AUTOR:  Klaudia Ozimek7 września 2018

Może nam się wydawać, że ubranka dla noworodka nie są trudnym zakupem. A jednak na rynku można naleźć wiele rodzajów ubranek dla noworodków od różnych marek, z różnych materiałów. Jak więc wybrać najlepsze ubranka dla noworodka? Dziś podpowiemy, co jest najważniejsze przy tym wyborze.

Ubranka dla noworodka – materiał

Ubranka dla noworodka powinny być wykonane z naturalnych tworzyw. Jeśli będą one mieszaniną różnych sztucznych materiałów, stworzą one nieprzewiewną warstwę na ciele dziecka przez co, na jego skórze mogą pojawić się potówki, wysypki oraz innego rodzaju podrażnienia skóry. Przed zakupem ubranka dla noworodka przeczytaj skład na metce. Pamiętaj również, by ubranka były miękkie i delikatne, a nie szorstkie i niemiłe w dotyku. Mają one przecież dbać o komfort malucha.

Ubranka dla noworodka – kolory

Większość kobiet kupujących ubranka dla noworodka decyduje się na przeróżne kolory. Każde ubranko ma być w innym kolorze, żeby nie było nudno. A przecież ubranka dla noworodka trzeba prać znacznie częściej niż ubrania dla dorosłych. Jak więc nazbierać tyle ubrać w jednym kolorze, by nie wsadzać do pralki, tylko jednego maleńkiego ubranka? To jest duży problem. Dlatego najlepiej kupować ubranka dla noworodka segregując je na przykład na cztery kolory. Wtedy łatwiej będzie znaleźć ubranka w jednym kolorze, by wyprać je razem.

Ubranka dla noworodka – wykończenie

Ubranka dla noworodka są malutkie i można w nich znaleźć wiele nieprzyjemnych niespodzianek. Są w nich duże metki, które będą drapać malucha. Duże, grube szwy, które również stworzą nieprzyjemne środowisko dla maluszka. Ubranka z suwaczkiem lub na rzepy, to wszystko sprawia, że dziecko czuje się niekomfortowo i płaczem będzie domagało się zmiany ubranka. A przecież wszyscy wiedzą, jak dzieci nie lubią zmiany garderoby. Dlatego warto od razu wybrać wygodne miękkie ubranko, a by ułatwić zmianę pieluchy bez konieczności zdjęcia całego ubranka, najlepiej zakupić jak największą ilość body.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze