DZIAŁY

Spędzanie wolnego czasu na dworze, wcale nie musi ograniczać się do spacerów lub jazdy na rowerze. Są inne pomysły, jak w pełni wykorzystać piękną pogodę. Podpowiadamy!

Miejskie gry

Wiosna i lato w mieście nie muszą oznaczać nudy. Spacer po rynku, zwiedzanie kolejnych zabytków – to wszystko jest przyjemnym pomysłem na odpoczynek. A gdyby dodać do tego trochę więcej emocji? Dowiedz się o grach miejskich w Twoim mieście! Są to zabawy, które przypominają podchody lub grę RPG. Twoim zadaniem będzie znajdowanie kolejnych lokacji i rozwiązywanie zagadek. W tym celu wykorzystuje się przestrzeń miejską. To świetna zabawa dla grup przyjaciół, rodziny lub genialny pomysł na integrację. Dzięki grom miejskim możesz też w ciekawy sposób pokazać swoje miasto przyjaciołom z innych rejonów Polski. Na pewno będzie sporo śmiechu!

Geocaching

Pójdź krok dalej od miejskich gier i zajmij się geocachingiem. Jest to gra, która toczy się na całym świecie, a żeby wziąć w niej udział, potrzebujesz jedynie dostępu do GPS i odrobiny zaangażowania! Udaj się w teren i szukaj skrytek schowanych przez wcześniejszych uczestników zabawy. Po znalezieniu skrytki odnotuj ten fakt w Internecie na specjalnych stronach poświęconych geocachingowi. Możesz też zostawić w znalezionej skrytce coś od siebie np. żołędzia, agrafkę, nakrętkę od długopisu czy inny drobiazg. Z pewnością dużo radości sprawi Ci zabawa w detektywa, a znalezienie skrytki da wiele satysfakcji. Miej oczy szeroko otwarte! Niektóre pudełeczka są naprawdę dobrze schowane!

Coś dla najmłodszych

Dzieciom trudno jest usiedzieć na miejscu. Mają w sobie nieskończone pokłady energii. Warto więc wymyślić coś, co w ciekawy sposób pomoże im ją wykorzystać. Jednym z pomysłów jest ustawienie toru przeszkód na świeżym powietrzu. Możesz w tym celu użyć plastikowych słupków, wiklinowych koszyków, dużych piłek do zabawy lub poduszek. Pokonywanie toru sprawi dziecku wiele radości, a mierzenia czasu i poprawianie wyników tylko podsyci jego entuzjazm.

Inny pomysł to robienie baniek w rozmiarze XL! Do tej zabawy potrzebujesz wody, płynu do mycia naczyń, baseniku i np. hula hop. W ten sposób możesz przez chwilę zamknąć dziecko w bańce. Niezapomniane emocje gwarantowane, a frajdę sprawisz nie tylko swojemu maluchowi, ale również sobie. Bo kto z nas nie lubi baniek? A jeśli nie masz hula hop, nic straconego. Przyrządy do robienia baniek to wydatek zaledwie kilku złotych i kupisz je w sklepach z zabawkami dla dzieci i gadżetami.

Nieśmiertelna kreda

Jeśli lubisz rysować i chcesz miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi, kreda jest dobrym rozwiązaniem. Stwórz arcydzieło na chodniku albo narysuj śmieszne grafiki, a potem zrób sobie z nimi zabawne zdjęcia! W ten sposób sprawisz sobie świetną pamiątkę z przyjemnego, wiosennego popołudnia, a w dodatku rozwiniesz nieco swoją kreatywność. Rysowanie kredą da dużo radości każdemu. Nie liczy się wiek, ale nasza wyobraźnia i frajda!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak aktywnie spędzać czas na dworze" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak aktywnie spędzać czas na dworze" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania