Czytany poradnik
Tworzenie muzyki elektronicznej
0

Tworzenie muzyki elektronicznej

AUTOR:  Marzena Kuźma2 stycznia 2018

Muzyka elektroniczne staje się coraz bardziej popularna na rynku muzycznym. Największe gwiazdy tego gatunku szturmem zdobywają listy przebojów, tworzą wspólne numery z innymi gwiazdami muzyki pop, dzięki czemu staję się bardziej popularni i rozpoznawalni na całym świecie. Mogłoby się wydawać, że stworzenie kawałka muzyki bez słów jest czymś banalnie prostym. Diabeł jednak tkwi w szczegółach.

Tworzenie muzyki elektronicznej i pasję do tego należy kształtować od najmłodszych lat – głównie z pomocą specjalnych szkół. Nie bez powodu wielu najlepszych Dj-ów świata pochodzi właśnie z Holandii – to właśnie tam znajduje się jedna z najpopularniejszych szkół muzycznych w zakresie muzyki elektronicznej na świecie.

Od czego zacząć?

Jak już wspomniano, tworzenie muzyki elektronicznej musi być pasją. Nie da się tego po prostu nauczyć. Jeżeli jednak dziecko już od najmłodszych lat wykazuje zainteresowanie tą dziedziną, należy ją odpowiednio pielęgnować. Pierwszym krokiem jest oczywiście domowe ,,sprawdzanie sił” na łatwo dostępnych programach lub podstawowych urządzeniach do tworzenia muzyki elektronicznej. Jeżeli nawet małe potknięcia nie zniechęcą przyszłego muzyka, warto skłonić się w stronę specjalistycznej szkoły. Tam tworzenie muzyki rozpoczyna się od samych podstaw, podobnie jak nauka jazdy. Wszystko dzieje się etapami. Dobrze jest również znać języki – zwłaszcza angielski, który bardzo pomoże nie tylko przy obsłudze urządzeń, ale także w późniejszej karierze.

Wybór sprzętu

Nawet jeżeli kupno mniej lub bardziej profesjonalnego sprzętu jest niemożliwe, to zaplecze domowe zupełnie wystarczy. W większości domów obecne są komputery, głośniki i Internet. Tyle wystarczy, aby rozpocząć tworzenie muzyki elektronicznej. Najważniejsze są chęci i umiejętności, bez których nie da się nic stworzyć. Nie należy czekać na idealnie wyposażone studio – każdy Dj ze szczytów list przebojów zaczynał we własnym domu przed komputerem. Kolejnym etapem była szkoła – wszystko przychodzi po kolei. Profesjonalne sprzęty kosztować mogą wiele tysięcy złotych.

Tworzenie muzyki elektronicznej

Wszystko na początku wydaje się bardzo trudne. W tworzeniu muzyki elektronicznej najważniejsza jest determinacja i dążenie do wyznaczonego celu. Jeżeli rzeczywiście się czegoś chce i tego pragnie, na pewno da się to kiedyś osiągnąć. Na początku ,,kariery” będzie się nie tylko muzykiem, ale także producentem i realizatorem. Na wszystko należy patrzeć z dystansem – po kilku latach pierwsze produkcje mogą nie spełniać aktualnych oczekiwań – to jednak oznaka postępu w tworzeniu muzyki elektronicznej.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze