AGD i RTV
Czytany poradnik
Sprzęt AGD Electrolux – błąd E60
0

Sprzęt AGD Electrolux – błąd E60

AUTOR:  Joanna Cieślak29 kwietnia 2018

Posiadasz sprzęt AGD marki Electrolux i właśnie w trakcie jego użytkowania przywitał Cię błąd E60? Mamy na niego sposób.

Marka Electrolux jest znana i ceniona na całym świecie i nic w tym dziwnego, bowiem istnieje ona na rynku od 1912 roku. Jej produkty goszczą w wielu polskich domach a znaleźć możemy wśród nich pralki, suszarki, zmywarki, lodówki, odkurzacze, piekarniki, chłodziarki, kuchenki i nie tylko. Szeroki wachlarz produktów sprawia, że urządzenia Electrolux choć nie zawodne, mogą przysporzyć nam nie raz problemu w całym domu. Co robić, gdy na jednym z nich pojawi się błąd E60?

Błąd E60 w urządzeniach Electrolux

Taki błąd najczęściej ujrzymy na suszarce lub pralce z logiem Electrolux. Doradzę Ci teraz co zrobić, zanim zdecydujesz się na naprawę lub wymianę sprzętu na nowy.

Zresetuj urządzenie

Pierwszym krokiem, który warto wykonać to wyłączenie oraz włączenie urządzenia ponownie. Jeżeli nie jest to uszkodzenie mechaniczne, kod błędu E60 powinien zniknąć po tej operacji.

Zapewnij chłodzenie

Błąd E60 świadczy nie rzadko o problemach z nagrzewaniem urządzenia. Upewnij się, że urządzenie nie jest w miejscu zabudowanym, a pomieszczenie dobrze wentylowane. Otwórz powietrze i poczekaj, aż Twoja pralka lub suszarka wystygnie.

Odłącz z prądu

Minęło kilka minut, a błąd nadal się pojawia? Odłącz urządzenie Electrolux z gniazdka i podłącz ponownie po 2 minutach. Najprawdopodobniej rozwiąże to ostatecznie Twój problem ze sprzętem AGD.

Oczyść filtr

Przyczyną błędu E60 może być również zanieczyszczenie filtra lub skraplacza powietrza. Skorzystaj z instrukcji obsługi, aby dowiedz się jak wyczyścić te elementy urządzenia oraz konserwować je w przyszłości.

Skorzystaj z infolinii

Jeżeli wszystkie poprzednie kroki zawiodły, zadzwoń na infolinię pomocy technicznej marki Electrolux w celu uzyskania dodatkowych wskazówek. Być może z pomocą specjalistów uda Ci się znaleźć wyjście z tej sytuacji przed wezwaniem specjalisty.

Wezwij specjalistę

Jeżeli wciąż widzisz błąd E60, a Twoja pralka lub suszarka nie działa oznacza to najprawdopodobniej, że usterka jest poważna i wymaga naprawy przez specjalistę. Jeżeli jednak Twój sprzęt jest wyjątkowo wiekowy, może okazać się, że lepszym wyborem będzie zakup nowego urządzenia.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
33%
Ciekawe
33%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
33%
Komentarze