Uroczystości
Czytany poradnik
Sprawdzone pomysły na efektowną dekorację sali weselnej. Zainspiruj się!
0

Sprawdzone pomysły na efektowną dekorację sali weselnej. Zainspiruj się!

AUTOR:  Porady.org14 maja 2020

Chyba każdej parze młodej zależy na tym, aby goście dobrze wspominali ich weselne przyjęcie. Na to, czy będzie ono udane, wpływ ma wiele czynników. Do czynników tych zalicza się przede wszystkim: wybór zespołu i granej przez niego muzyki, świeżość i smak serwowanego jedzenia oraz miejsce, w którym odbywa się impreza. Jeśli chodzi o miejsce, to duże znaczenie ma położenie i wystrój obiektu, jak również jego dekoracja. Dekorując salę weselną, powinniśmy skupić się na trzech zasadniczych kwestiach. Chodzi o to, jak udekorujemy stoły weselne oraz krzesła i jakie wybierzemy dekoracje nadające się do zawieszenia.

Dekoracja weselnych stołów

Opinia na temat wesela zależy nie tylko od tego, co podamy na nim do jedzenia, ale także od tego, jaki będzie ogólny wystrój stołu. W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować jakie położymy obrusy. Czy będą to klasyczne jednokolorowe obrusy czy może posiadające wzory? W ostatnim czasie popularne stały się bieżniki, które występują w różnych odsłonach (koronkowy, jutowy, z napisami).

Efektownym rozwiązaniem może być na przykład wybór białego obrusu i przyozdobienie go organzą z delikatnym motywem (na przykład złotych kropek lub srebrnym nadrukiem). Organza jest bardzo wdzięcznym artykułem dekoracyjnym. Pozwala na samodzielne przyozdobienie stołu według własnego oryginalnego pomysłu. Co ważne materiał ten występuje w ogromnej liczbie kolorów. Można zatem bardzo dokładnie dobrać jej odcień i dopasować do sukni Panny Młodej lub kwiatów.

Weselny stół można również udekorować przeróżnymi ozdobami w postaci perłowych lub kryształowych girland, świec o różnych kształtach i kolorach, stylowych świeczników, efektownych serwetek i serwetników, a także piórek, kotylionów.

Osobom lubiącym drewniane motywy, poleca się wykorzystanie do dekoracji stołu drewnianych akcesoriów. Mogą to być drewniane wizytówki dla gości, litery, podstawki, personalizowane topery.

Dekoracja weselnych krzeseł

Jeżeli chodzi o dekorację krzeseł znajdujących się w sali weselnej, to spotkać można różne podejścia. Niektóre Pary decydują się ozdobić wszystkie krzesła, inni zaś tylko te, na których siedzą Nowożeńcy.

Chcąc wystroić krzesła, można zdecydować się na pokrowce lub wybrać różnego rodzaju zawieszki bądź bukieciki. Wykonane z satyny pokrowce na krzesła sprawią, że będą one wyglądać szykownie. Uroku dodadzą pokrowce z kokardą. Godne uwagi są zawieszki na krzesła dedykowane Państwu Młodym i posiadające napisy „Żona” i „Mąż”.

Dekoracje weselne do zawieszenia

Dekoracja sali weselnej nie może się odbyć bez wiszących ozdób. Zawsze sprawdzonym rozwiązaniem jest wykorzystanie balonów. Producenci tych artykułów oferują naprawdę szeroki asortyment dedykowany ślubom.

Jeśli jednak nie przepadamy za balonami lub chcemy wykorzystać jeszcze coś dodatkowego to mamy w czym wybierać. W dobrym guście będą lampki LED (w tym lampki stylizowane na retro) oraz banery z napisami.

Sale weselne wyglądają niesamowicie, gdy dekoruje się je girlandami. Nie ma przeszkód, by zakupić girlandy tiulowe w różnych kolorach, girlandy z krepy w różnych kształtach (na przykład serc) czy girlandy papierowe.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze