Uroda
Czytany poradnik
Sposoby na poprawę estetyki uśmiechu
0

Sposoby na poprawę estetyki uśmiechu

AUTOR:  Porady.org14 grudnia 2020

Piękny i zdrowy uśmiech to ważny element każdego wizerunku. Nierówny zgryz, ubytki i ciemne osady na zębach obniżają pewność siebie i wpływają na atrakcyjność twarzy. W takich problemach ratunek niesie stomatologia estetyczna.

Jak szybko poprawić estetykę uśmiechu?

Nowoczesna stomatologia estetyczna przewiduje wiele metod i technik, które w znaczny sposób poprawiają wygląd i zdrowie zębów. Piękny i pełny uśmiech nie tylko dodaje uroku i pewności siebie, ale również wpływają na jakość pracy szczęki i żuchwy oraz aparatu mowy. Aby cieszyć się nienagannym uzębieniem, proces poprawy jego wizerunku warto rozpocząć od podstawowych zabiegów higieniczno – pielęgnacyjnych, jak piaskowanie i skaling. Wykonywanie licówek pozwala z kolei na rozjaśnienie zębów i nadanie im ładnego kształtu. Dzięki nim uśmiech staje się symetryczny, a zęby równe i bez widocznych ubytków.

Piaskowanie polega na oczyszczaniu koron zębowych i tkanek znajdujących się w kieszeniach zębowych z płytki bakteryjnej, resztek pokarmu i różnorodnych osadów przy użyciu piasku dentystycznego, czyli mikrogranulek tłoczonych pod ciśnieniem z elektrodyszy. Tego typu zabieg najczęściej stanowi metodę uzupełniającą skalingu i poprzedza jego wykonanie. Skaling z kolei to bardziej zaawansowana forma czyszczenia zębów i oznacza usuwanie kamienia nazębnego, czyli zmineralizowanej płytki o żółto – brązowym zabarwieniu. Twardy nalot gromadzący się najczęściej w przestrzeniach międzyzębowych nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również stanowi źródło nieprzyjemnego zapachu, sprzyja próchnicy, zagraża trwałości zębów i powoduje odsłonięcie szyjek zębowych, co wiąże się z nadwrażliwością. Zarówno piaskowanie, jak i skaling przywracają naturalny kolor zębów, a nawet wybielają korony o 2 tony. Dobrym rozwiązaniem na poprawę niedoskonałości uzębienia jest także licowanie, czyli nakładanie profilowanej płytki kompozytowej, porcelanowej lub wykonanej z innego tworzywa na zniekształconą lub przebarwioną koronę zęba. Inne sposoby na poprawę estetyki uśmiechu

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna w swej ofercie posiada szeroki asortyment zabiegów korygujących problemy związane z uzębieniem. Jednym z cieszących się dużym zainteresowaniem jest wybielanie. Powszechnie stosuje się 2 metody, tzn. szybkie wybielanie w gabinecie dentystycznym przy pomocy specjalnych lamp oraz wybielanie domowe, tzw. nakładkowe, trwające do 4 tygodni, w którego przebiegu na noc na zęby zakładana jest nakładka wypełniona żelem. Do metod poprawiających kondycję i wizerunek uzębienia należy również leczenie implantologiczne, czyli wypełnianie ubytków zębowych w łuku zębowym. Niemałą rolę w rehabilitacji uśmiechu odgrywa również ortodoncja, dział stomatologii zajmujący się wyprowadzaniem wad zgryzu i korygowaniem wszelkich nieprawidłowości w ustawieniu zębów, a także protetyka, której celem jest odtworzenie pierwotnych warunków gryzu po utracie naturalnych zębów bez względu na okoliczności za pomocą protez i uzupełnień protetycznych stałych, ruchomych i hybrydowych. Za jakość uśmiechu oraz zdrowie zębów opowiada również periodontologia, czyli dziedzina zajmująca się chorobami przyzębia i schorzeniami błon śluzowych jamy ustnej.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze