DZIAŁY

Skóra jest naszym największym narządem,który ciągle wystawiony jest na wiele czynników zewnętrznych – dobrze jest czasem o nią zadbać i zapewnić sobie odpowiednią ochronę. Korzystając z tych porad na pewno polepszysz nie tylko swoje samopoczucie, ale również i wygląd. Dlatego przeczytaj nasz poradnik sposoby na lepszą cerę.

Wyluzuj

Jeśli jesteś często nastawiony na stres to wyluzuj. Złe samopoczucie sprawia, że skóra staje się wrażliwsza i nie tylko psuje ci to cerę, ale również sprawia, że gorzej radzi sobie z mikroorganizmami czy alergenami. Następnym razem, gdy coś wyprowadzi cię z równowagi weź kilka głębokich oddechów lub wybierz się na masaż albo zdrzemnij się – daj sobie skórze odpocząć.

Chroń się

Promienie słoneczne UVA i UVB są szkodliwe, więc chroń się przed nimi produktami pielęgnacyjnymi z filtrem. W Naszym klimacie możesz wybrać filtr z niższym wskaźnikiem ochrony, pamiętaj jednak, by używać go w odpowiedniej ilości i ponownie aplikować po kąpieli.Ochronę zapewnić może też odpowiednie nakrycie głowy.

Nie pal!

Palenie jest bardzo niezdrowe nie tylko dla twoich płuc i dróg oddechowych, ale również dla twojej skóry. Nadmierne Palenie sprawia, że skóra staje się obwisła i workowata, traci również swój naturalny kolor. Rzuć palenie.

Odpowiednia dieta i nawadnianie

Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta potrafi grać ogromną rolę w wyglądzie naszej skóry. Zaopatrz się w witaminy i kolorowe warzywa i owoce, to one dostarczają nam mikroelementów do budowania silnej skóry. Nie zapomnij również o piciu wody, ponieważ to ona zapewnia skórze elastyczność.

Oczyszczaj i nawilżaj

Masz problem z przesuszoną lub tłustą cerą? Korzystaj z mydła bez podrażniających aromatów i dodatków, które nie wysuszą twojej skóry i pozwolą zachować jej naturalny blask. Krótkie 10-15 minutowe prysznice pozwolą ci nie tylko zadbać o twoją skórę, ale także zaoszczędzić kilka groszy w portfelu. Pamiętaj, aby nawilżać skórę po kąpieli by zapewnić jej odpowiednią ochronę.

Staraj się nie dotykać swojej twarzy

Jeśli zdarza ci się czasem dotykać swojej twarzy to spróbuj to ograniczyć, ponieważ często prowadzi to do kontaktu wrażliwej skóry twarzy z niepożądanymi substancjami, a nawet wirusami.

Używaj czystego ręcznika

Używanie czystego ręcznika pomaga ograniczyć liczbę bakterii, na które narażona jest twoja skóra. Pamiętaj aby usuwać nadmiar wody delikatnie klepiąc ręcznikiem po skórze, zamiast ją pocierać – zmniejszy to ilość potencjalnych otarć i nie podrażni jej. Nie Musisz też mocno osuszyć skóry – pozostawienie skóry wilgotnej pomaga jej lepiej wchłonąć składniki produktów. Ręcznik do twarzy wymieniaj codziennie.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Sposoby na lepszą cerę – co musisz zrobić?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Sposoby na lepszą cerę – co musisz zrobić?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania