Dom
Czytany poradnik
Soundbar czy kino domowe do salonu?
0

Soundbar czy kino domowe do salonu?

AUTOR:  Alicja Hudzik29 października 2018

Soundbar to dobra konkurencja dla kina domowego, ponieważ jest to urządzenie zawierające w sobie zestaw głośników oraz wzmacniacz, możliwe do podłączenia do telewizora. Który sprzęt wybrać do salonu? Soundbar czy kino domowe?

Soundbar czy kino domowe – co wybrać do salonu?

Soundbar to stosunkowo nowe rozwiązanie w branży elektronicznej. Niewielkich rozmiarów sprzęt zawiera w sobie zestaw głośników oraz wzmacniacz i może być podłączony w prosty sposób do urządzenia emitującego, na przykład telewizora, poprawiając jakość jego dźwięku. To sprzęt o niskim zużyciu energii, który nie wymaga dużej ilości kabli, jest więc szczególnie przydatny w małych mieszkaniach. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości dźwięku, zwłaszcza w kontekście słuchania muzyki i oglądania filmów i mamy wystarczająco dużo miejsca, lepszym wyborem będzie kino domowe.

Soundbar czy kino domowe – efekty przestrzenne

Odbiór filmów, gier oraz muzyki zależy w dużej mierze od dźwiękowych efektów przestrzennych. Zarówno soundbar, jak i kino domowe mogą nam dostarczyć w tej kwestii wysokiej jakości przeżycia! Soundbary korzystają z technologii DSP (zaawansowane przetwarzanie sygnałów cyfrowych), a im więcej głośników, tym większe możliwości rozbudowywania fonii. Z kolei kino domowe, jak zresztą wskazuje nazwa, potrafi generować prawdziwy i wysokiej jakości dźwięk przestrzenny dzięki rozbudowanej strukturze głośnikowej.

Sprzęt audio do dużego pomieszczenia – do wybrać?

Jeśli zależy nam na nagłośnieniu dużego pomieszczenia, soundbar niestety może sobie nie poradzić z tym zadaniem. Do jego zadowalającego działania może być także konieczny zakup dodatkowych głośników, w tym między innymi subwoofera. Kino domowe nagłośni każde pomieszczenie, niezależnie od rozmiaru, kolumny można rozstawić zgodnie z własną wizją, tak, by okalały salon lub pokój. Mimo że kino domowe charakteryzuje się dużym poborem mocy, to jest to rozwiązanie idealne dla większych mieszkań.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze