Soundbar czy kino domowe do salonu?

Soundbar to dobra konkurencja dla kina domowego, ponieważ jest to urządzenie zawierające w sobie zestaw głośników oraz wzmacniacz, możliwe do podłączenia do telewizora. Który sprzęt wybrać do salonu? Soundbar czy kino domowe?

Soundbar czy kino domowe – co wybrać do salonu?

Soundbar to stosunkowo nowe rozwiązanie w branży elektronicznej. Niewielkich rozmiarów sprzęt zawiera w sobie zestaw głośników oraz wzmacniacz i może być podłączony w prosty sposób do urządzenia emitującego, na przykład telewizora, poprawiając jakość jego dźwięku. To sprzęt o niskim zużyciu energii, który nie wymaga dużej ilości kabli, jest więc szczególnie przydatny w małych mieszkaniach. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości dźwięku, zwłaszcza w kontekście słuchania muzyki i oglądania filmów i mamy wystarczająco dużo miejsca, lepszym wyborem będzie kino domowe.

Soundbar czy kino domowe – efekty przestrzenne

Odbiór filmów, gier oraz muzyki zależy w dużej mierze od dźwiękowych efektów przestrzennych. Zarówno soundbar, jak i kino domowe mogą nam dostarczyć w tej kwestii wysokiej jakości przeżycia! Soundbary korzystają z technologii DSP (zaawansowane przetwarzanie sygnałów cyfrowych), a im więcej głośników, tym większe możliwości rozbudowywania fonii. Z kolei kino domowe, jak zresztą wskazuje nazwa, potrafi generować prawdziwy i wysokiej jakości dźwięk przestrzenny dzięki rozbudowanej strukturze głośnikowej.

Sprzęt audio do dużego pomieszczenia – do wybrać?

Jeśli zależy nam na nagłośnieniu dużego pomieszczenia, soundbar niestety może sobie nie poradzić z tym zadaniem. Do jego zadowalającego działania może być także konieczny zakup dodatkowych głośników, w tym między innymi subwoofera. Kino domowe nagłośni każde pomieszczenie, niezależnie od rozmiaru, kolumny można rozstawić zgodnie z własną wizją, tak, by okalały salon lub pokój. Mimo że kino domowe charakteryzuje się dużym poborem mocy, to jest to rozwiązanie idealne dla większych mieszkań.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.