Czytany poradnik
Skuteczny trening na spalanie tłuszczu
3

Skuteczny trening na spalanie tłuszczu

AUTOR:  Joanna Cieślak29 maja 2018

Chcesz latem wyglądać atrakcyjnie, ale nadal nie wiesz od czego zacząć? Nie stresuj się. Proponuję Ci skuteczny trening na spalanie tłuszczu, po którym śmiało możesz rezerwować bilety na urlop. Ciekawe? Czytaj dalej.

Za pomocą tego treningu, można ujędrnić pośladki, napompować mięśnie i spalić kilkaset kalorii. Rób to 3-4 razy w tygodniu, aby osiągnąć pożądany rezultat, a za miesiąc pochwalisz się nową sylwetką!

Bieganie w miejscu

To ćwiczenie pomoże dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm do wysiłku. Biegnij w miejscu przez 3-5 minut. Ląduj na palcach, nie na piętach i aktywnie pracuj rękami. Aby uzyskać najlepszy wynik, rób na przemian powolny i szybki bieg.

Przysiady ze skokami

Przysiad, jak wiadomo, to jedno z najlepszych ćwiczeń do formowania mocnych pośladków. Dodaj do niego skoki, a intensywność będzie jeszcze większa. Pomoże to spalić więcej kalorii.

Stań prosto, stopy rozstawione na szerokość ramion. Zrób głęboki przysiad (miednica jest poniżej kolan). Uważaj, aby twoje kolana nie wychodziły poza stopy. Wyprostuj kolana i odbij się od podłogi, lądując na swoim miejscu. Podskocz jak najwyżej. Wykonaj 30-40 przysiadów, a następnie 30-sekundową przerwę.

Podnoszenie kolan do ręki

Kolejne dobre ćwiczenie kondycyjne.

Ustaw stopy na szerokość ramion. Lekko zegnij prawą nogę i przenieś na nią ciężar ciała. Podnieś prawą rękę do góry, lekko zegnij ją w łokciu. Podnieś lewą nogę i ugnij ją w kolanie. W tym samym czasie podnieś prawą rękę do lewego kolana. Wykonuj ćwiczenie dynamicznie, jakbyś kopał nogą i ręką. Powtórz 30 razy dla każdej nogi. Zrób 3 serie.

Cios w bok

Doskonałe ćwiczenie dla rozwoju koordynacji.

Umieść stopy na szerokość ramion. Ciało lekko przechyl do przodu. Zegnij łokcie i unieś  ręce przed sobą. Gwałtownie oderwij prawą nogę od podłogi i zrób cios w bok. Staraj się podczas uderzenia wyprostować nogę do końca. Powtórz 10 razy na każdą nogę. Wykonaj w 2 seriach

Deseczka

To ćwiczenie doskonale rozwija mięśnie „core” i pośladki.

Stań w pozycji klasycznej deski na prostych rękach. Podnoś na przemian to prawą, to lewą nogę w górę, napinając pośladki. Wykonaj 20 razy na każdą nogę, odpocznij 20 sekund. Powtórz jeszcze 2 razy.

Skoki w pozycji deski

Jeszcze jedno ćwiczenie na mięśnie brzucha i nóg.

Powtórz pozycję klasycznej deski, tylko tym razem na łokciach. Wykonaj  skok nogami i rozsuń je, a następnie wróć do początkowej pozycji deski. Rób ćwiczenia szybko. 2 serie do 20 powtórzeń wystarczy.

Podnoszenie nogi i pośladków

To sprawi, że Twoje pośladki będą mocne jak orzech!

Połóż się na podłodze, zegnij nogi w kolanach. Podnieś prawą stopę do góry. Trzymaj ją w tej pozycji. Podnoś i opuszczaj miednicę 20 razy, a następnie powtórz to samo z drugą nogą. Wykonaj tylko 2 serie.

Skręcanie

Chcesz mieć kaloryfer na brzuhu? Wiemy, czego do tego trzeba.

Połóż się na podłodze, ugnij nogi w kolanach. Ręce połóż za głową. Podnieś tułów i nogi, jednocześnie napinając mięśnie brzucha. Zrób 30 skręceń, odpocznij 20 sekund i powtórz. To jest trudne, ale kto powiedział, że będzie łatwo?

Podciągnięcie nóg do klatki piersiowej, leżąc na plecach

Kolejne wspaniałe ćwiczenie dla mięśni brzucha.

Połóż się na podłodze, a ręce połóż za głową. Oderwij od podłogi korpus i nogi. Zginaj na przemian prawą, a potem lewą nogą. Przy tym nie kładź pleców  na podłogę. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą stronę, odpocznij 20 sekund i powtórz.

Podnoszenie nóg

Czy chcesz skupić się na dolnych mięśniach brzucha? To jest świetne ćwiczenie dla Ciebie. Połóż się na podłodze, ręce wzdłuż ciała. Podnieś nogi do góry. Odrywaj miednicę od podłogi i wróć z powrotem. Czy czujesz, jak brzuch się napina? Świetnie! Zrób 30 razy po 2 serie.

Skoki na box’a

Kończymy trening ćwiczeniem do pompowania pośladków.

Stań przed skrzynką lub niską ławką. Zrób płytki przysiad i skocz na box’a. Zejdź z box’a i powtórz 20 razy. 2 serie wystarczą. Zakończ trening rozciąganiem.

Nie zapominaj, że oprócz treningu ważnym aspektem jest odżywianie. Jeśli naprawdę chcesz spalić tłuszcz, pilnuj diety i ćwiczeń. I wtedy osiągniesz sukces.

Powodzenia!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
3Komentarze