Odchudzanie
Czytany poradnik
Skuteczne tabletki na odchudzanie
0

Skuteczne tabletki na odchudzanie

AUTOR:  Karolina Ordysińska21 września 2019

Odchudzanie – wielu z nas próbowało, wiele z nas ciągle próbuje. Proces długotrwały, który i tak nie zawsze przynosi pożądane efekty.

Odchudzanie jako proces

Odchudzanie jest długotrwałym i żmudnym procesem, który wymaga zachowania pewnej dyscypliny, wypracowania sobie nawyków oraz stosowania się do określonych wskazówek. Metod na odchudzanie jest wiele – można stosować przeróżne diety bądź skonsultować się z lekarzem – dietetykiem, który rozpisze jadłospis specjalnie dla nas. Oczywistym rozwiązaniem jest również sport, który nie tylko pozwoli nam spalić tkankę tłuszczową, a również zbudować mięśnie.  Na odchudzanie można stosować przeróżne detoksy, posty lub pić zioła, które wspomagają działanie naszego organizmu.

Na rynku również są dostępne suplementy diety, w postaci tabletek, które to odchudzanie mają nam przyśpieszyć. Zazwyczaj nazywane są “Tabletkami na odchudzanie”, jednak już na wstępnie warto wspomnieć, że biorąc tylko i wyłącznie te suplementy diety efekty takiego odchudzania nie będą zbyt zadowalające.

Takich specyfików jest mnóstwo – reklamy najpopularniejszych z nich nietrudno zobaczyć w telewizji czy w Internecie. Bardzo dużo celebrytek oraz influencerek również je reklamuje za pośrednictwem swoim mediów społecznościowych.

Rynek jest bardzo nasycony, a konkurencja ogromna. Trudno o najlepszy wybór, jednak od razu warto za zaznaczyć, że lepiej unikać tych środków, które sprzedawane są za pośrednictwem osób prywatnych na portalach typu allegro czy olx.
Najczęściej są one opisane jako “bardzo silne środki na odchudzanie” i zapewniają natychmiastowe efekty. Może i brzmi to kusząco, jednak może okazać się niebezpieczne. Nie warto ufać takim tabletką – mogą one negatywnie wpłyną na nasze zdrowie.

Rodzaj tabletek na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie dzielą się na kilka kategorii – efekt ich będzie podobne, jednak działanie zupełnie inne.

1.Tabletki hamujące łaknienie

Najlepiej sprawdzą się u osób, które mają problem z podjadaniem. Wiele z nas jedzenie traktuje jako formę spędzania czasu – kiedy jesteśmy w domu i mamy chwilę wolnego, często pierwsze co, to idziemy do lodówki. Wydaje nam się, że jesteśmy głodni, choć tak naprawdę nic na to nie wskazuje.
Składy takich suplementów diety są zazwyczaj naturalne bazujący na guaranie, kofeinie, octu jabłkowego czy wyciągu z pomarańczy czy ananasa. Te składy są zupełnie naturalne, przez co są również dobre dla nas. Nie musimy się obawiać, że w jakiś sposób będą one zagrażać naszemu zdrowiu.

Dla osób, które uwielbiają słodycze i nie potrafią z nich zrezygnować, najlepszym rozwiązaniem będzie picie naparów mordy lub stosowanie jej w formie tabletek. Morwa zahamuje nasz apetyt na słodkie i pozwoli ograniczyć ilość spożywanego przez nas cukru prostego.

2. Tabletki spalające tłuszcz

Te sprawdzą się najlepiej w towarzystwie wysiłku fizycznego.

Głównymi składnikami tych suplementów będą: kofeina, kwas licylowy, l-karnityna. Dzięki nim podczas treningów będziemy spalać więcej tkanki tłuszczowej, przez co efekty naszego wysiłku będą lepsze i bardziej widoczne. Poza tym pozwolą one nam na wzmocnienie naszej tkanki mięśniowej, która zastąpi tłuszcz i pozwoli nam nie tylko schudnąć, ale wyrobić sobie mięśnie.

Zobacz również jak być fit.

3. Tabletki ograniczające wchłanianie różnych składników

Głównie chodzi tu o ograniczenie wchłaniania tłuszczy oraz węglowodanów.

Zawarty w nich chitosan(organiczny związek chemiczny) powoduje, że tłuszcz zawarty w pokarmie nie zostaje przyswojony i nie  ulega trawieniu – zostaje po prostu wydalony z organizmu.

Jest to skuteczny sposób na odchudzanie, jednak trzeba pamiętać, że tłuszcz nie zawsze jest dla nas zły – to w nim rozpuszcza się wiele witamin – takich jak: witamin K, witamina D, witamina A oraz witamina E. Ich niedobór może pogorszyć nasz stan zdrowia.

Preparaty z wyciągiem z fasoli pospolitej wpływają na ograniczenie wchłanianie węglowodanów.

4. Tabletki przyśpieszające przemianę materii

Wiadomo, że szybki metabolizm to również szybsza droga do osiągnięcia swojego celu. Na poprawienie(przyśpieszenie) metabolizmu jest wiele sposób, jednak branie tabletek jest zdecydowanie najprostszym z nich.

Takie suplementy najczęściej w swoim składzie mają wyciąg z zielonej herbaty bądź z grejpfruta lub wyciąg z kawy.

Tabletki na odchudzanie – skuteczność

Jeśli cały swój proces odchudzania powierzymy jedynie suplementom diety, to możemy się mocno rozczarować. One tylko wspomogą naszą walkę o lepszą sylwetkę, jednak nie sprawią, że kilogramy zaczną same lecieć. Zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa.

Skutki uboczne

Suplementy na odchudzanie, choć są dostępne bez recepty, mogą prowadzić do pewnych skutków ubocznych.

Mogą wpływać na:

  1. Wzrost ciśnienia tętniczego
  2. Nadmierną pobudliwość i nadpobudliwości
  3. Zaburzenia rytmu serca
  4. Przyśpieszenie pulsu

Odchudzanie – wyzwanie

Odchudzanie nie zawsze jest łatwe ani przyjemne, jednak dzięki motywacji oraz odpowiedniemu podejściu możemy osiągnąć swój cel. Walka o wymarzoną sylwetkę lub wagę nie musi być trudna – zachowując zbilansowaną dietę, ćwicząc i wspomagając się odpowiednimi suplementami diety możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i nie tylko zmienić wynik wyświetlający się na wadzę, a również tryb życia. Warto próbować i co najważniejsze – nie poddawać się!

Zobacz również Czy warto stosować suplementy na odchudzanie.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze