DZIAŁY

Niechciana ciąża to mimo dostępnej antykoncepcji, wciąż duży problem. Na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju zabezpieczeń dla kobiet, jak i dla mężczyzn. My przedstawiamy skuteczne metody antykoncepcji, ale trzeba pamiętać, że żadna nie chroni w stu procentach.

Skuteczne metody antykoncepcji

Wymienimy teraz najbardziej skuteczne metody antykoncepcji dostępne legalnie na rynku oraz warto rozważenia przy częstych stosunkach seksualnych z partnerem.

Prezerwatywy

To najpopularniejszy środek antykoncepcji, dostępny praktycznie wszędzie. Oprócz tego, że zabezpieczają przed ciążą, chronią również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ta metoda antykoncepcji jest polecana, szczególnie tym osobom, które współżyją często z różnymi partnerami. Prezerwatyw na rynku jest mnóstwo, różnią się smakiem, wielkością, nawilżeniem lub innymi dodatkowymi atrakcjami, oprócz podstawowego zabezpieczenia. Minusem jest jednak to, że może ona pęknąć podczas stosunku.

Tabletki

Pigułki antykoncepcyjne to hormonalne tabletki dla kobiet, które mają chronić przed zajściem w ciążę. Jeśli kobieta zdecyduje się na tę metodę, musi pójść do lekarza, aby ten dobrał dla niej odpowiedni lek. Tabletki mają swoje wady i zalety. Głównym plusem jest to, że regularne przyjmowanie pigułek, spowoduje, że nie zajdziemy w ciążę, ale nie należy pomijać żadnej dawki, bo wtedy ryzyko zapłodnienia wzrasta. Minusem jest to, że takie tabletki ingerują w nasz układ hormonalny, więc gdy są źle dobrane, mogą wystąpić skutki uboczne, jak np., zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała, czy nerwowość.

Krążek lub pierścień

Krążek dopochwowy jest zakładany przez ginekologa lub kobietą samodzielnie. Polega to na tym, że wkłada się do pochwy specjalny krążek, który ma zapobiegać przedostaniu się plemników do jajowodów. Taka metoda wiąże się z tym, że trzeba, co jakiś czas odwiedzić ginekologa, aby ten sprawdził stan wprowadzonego krążka. Dzięki tej metodzie, nie narażamy organizmu na działanie hormonów, ale możemy go narazić na większe ryzyko zakażeń układu moczowego. Pierścień domaciczny to antykoncepcja wykorzystująca hormony. Aplikuje się go do pochwy i to by było na tyle, jest to wygoda, ponieważ nie zawsze każda kobieta, pamięta o regularnym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Minusem takiego pierścienia jest to, że jego aplikacja może skutkować tkliwością piersi, bólami głowy lub podbrzusza.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Skuteczne metody antykoncepcji" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Skuteczne metody antykoncepcji" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.